Huawei P50 için tarih belli oldu

Huawei P50 için tarih belli oldu

Huawei P50 için tarih belli oldu

Huawei P50 serisinin tanıtımı, bir Weibo söylentisine göre 29 Temmuz’da olacak. P50 serisinin üç cihaza sahip olduğu söyleniyor – P50, P50 Pro ve P50 Pro+.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Huawei P50 amiral gemisi serisi için bekleyiş sona eriyor olabilir! Bir Weibo haberi, Huawei’nin P50 serisi telefonlarının bu yaz sonunda geleceğini iddia ediyor. Daha sonra, aynı Weibo kullanıcısı, yine Huawei P50′den alıntı yapan bir ikili sayı (1011011001) yayınladı. Bu sayıyı ondalık biçimine bölünce ortaya 729 (7/29) çıkıyor.

Bu tahminin doğru çıkması halinde Huawei’nin yeni amiral gemilerinin ya duyurulması ya da 29 Temmuz’da kullanıma sunulması gerekiyor. Huawei CEO’su Ren Zhengfei, bize Mayıs ayında P50 serisine ilk resmi bakışımızı vermişti ve telefonların ilkbaharda çıkması gerektiğini ancak şirketin piyasaya sürülme yolunda zorluklarla karşılaştığını söyledi.

Çin’den bir başka kaynak, Pandeminin arz üzerindeki etkisi nedeniyle Huawei’nin tamamı Kirin 9000 yonga setini çalıştıran, çoğunlukla 4G’ye hazır bir P50 cihaz serisini ortaya çıkarabileceğini iddia ediyor. Bu, hem P50 Pro hem de P50 Pro+’nın 5G sürümlerini beklememize rağmen daha düşük bir fiyata olanak tanıyor. Üçüncü bir söylenti, ultra geniş açılı kamera için yeni bir 1/1.18 inç sensör kullanan seriye işaret ediyor.

Bu, bir telefondaki en büyük sensörler arasında ve kesinlikle herhangi bir telefon arasında ultra geniş kameradaki en büyük sensör olacak. En azından P50 Pro ve Pro+‘daki ana sensörün, bugüne kadarki en büyük telefon sensörü olan 1 inçlik Sony IMX800 olduğu yönünde yoğun bir şekilde söylentiler var. P50 serisi hakkında son bir bilgi olan P50, OLED ekranında hafif bir eğriye sahip olurken, P50 Pro ve Pro+ “şelale” kavisli kenarlara sahip olacak.