Huawei, sanal gerçeklik için yatırımlarını sürdürüyor

Huawei, sanal gerçeklik için yatırımlarını sürdürüyor

Huawei, sanal gerçeklik için yatırımlarını sürdürüyor

Bizler Huawei’yi genel olarak ürettiği ve geliştirdiği akıllı telefonlarla tanıyor olsak da Çinli üretici özünde büyük bir teknoloji devi. Öyle ki mobil telekomünikasyon tarafında dünyanın en büyük şirketleri sıralamasında zirvede yer alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatta 5G tarafında pek çok ülkenin alt yapı ihalesini alan Huawei bu yüzden istenmeyen adam ilan edilmişti. ABD 5G tarafındaki güçlü duruşu nedeniyle Huawei’nin başına bir ton çorap ördü. Özetle Huawei’nin teknoloji tarafında geniş bir üretim bandına sahip olan dev bir şirket olduğunu söyleyebiliriz.

Huawei’nin yatırım yaptığı bir diğer iş kolu da sanal gerçekli gözlükleriydi. Huawei’nin ilk jenerasyon gözlükleri sadece Çin’de satışa sunulmuştu. Şimdi ise yeni nesil Huawei sanal gerçeklik gözlükleri için geri sayım başladı. İlk jenerasyona oranla çok daha gerçekçi bir görüntü deneyimi sunacak olan VR gözlüklerin önümüzdeki süreçte resmiyet kazanması bekleniyor.

Huawei’nin yeni nesil sanal gerçeklik gözlüklerini Çin dışında başka bir yerde satışa sunup sunmayacağı ise şimdilik netleşmiş değil.

Dip not olarak hatırlatalım. Sanal gerçeklik pazarında en etkili iki isim Oculus ve HTC. Dolayısıyla Huawei’nin bu sektörde söz sahibi olabilmesi için daha çok çabalaması gerekiyor.