Huawei tüm dikkatini HarmonyOS’e vermiş durumda

Huawei tüm dikkatini HarmonyOS’e vermiş durumda

Huawei tüm dikkatini HarmonyOS’e vermiş durumda

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei 2021’de farklı bir strateji oluşturmuş durumda. Huawei’nin onlarca model çıkarmasına alışkınız. Bu yıla baktığımızda ise tamamen farklı bir tablo ile karşı karşıyayız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2021’in Temmuz ayına yaklaşmamıza rağmen Huawei cephesi sessizliğini bozmuş değil. Önümüzdeki süreçte P50 serisinin tanıtılacağını biliyoruz fakat P50 haricinde söylentisi yayılan 2. bir modelden de hiç bahsedilmiyor.

Peki Huawei’nin bu kadar sakin olmasınıntemel nedeni ne? Bilindiği üzere Huawei cihazlarında Google servisleri yer almıyor. Bu da Huawei’nin normalde aşması gereken çok büyük bir engel.

Çinli üretici 2021’de işte bu engeli HarmonyOS üzerine yoğunlaşarak aşmaya çalışıyor. Buradaki temel amaç HarmonyOS’i geliştirerek kullanıcılara kusursuz bir mobil işletim sistemi sunabilmek. Dolayısıyla HarmonyOS’in stabil bir performansa kavuşmasının ardından Huawei de yeni akıllı telefonlar çıkarmaya, kaldığı yerden devam edeceğini umuyoruz.

Bu yıl içerisinde mobil işletim sistemi sorununun çözülmesiyle, önümüzdeki yıl yine birçok Huawei modeli raflardaki yerini alabilir. Elbette şimdilik bu konu hakkında konuşmak için biraz erken. Yine de bekleyip göreceğiz. Fakat Huawei için bundan sonraki sürecin pek de kolay olmayacağını söyleyebiliriz.