Huawei Watch GT3 Pro özellikleri

Huawei Watch GT3 Pro özellikleri

Huawei Watch GT3 Pro özellikleri

Huawei Watch GT3 Pro şık ve dayanıklı tasarımının yanı sıra, gelişmiş teknolojileri de bünyesinde barındırarak hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Huawei Watch GT3 Pro, titanyum çerçeve, safir cam ve seramik gövde tasarım detaylarıyla geliyor. Böylelikle ürünün "premium" detaylar sunan, bir nevi mücevher niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

Saatin dikkat çekici bir diğer özelliği ise, suya ve toza karşı dayanıklı olarak gelmesi. 30 metre derinliğe kadar tatlı ve tuzlu suda kullanılabilen ürün, bu sayede bünyesindeki yüzme egzersiz modunu da devreye alıp detaylı veri takibi gerçekleştirebiliyor.

Ürünün tasarım detaylarına göz atmayı sürdürecek olursak, saatimiz 46mm değerde ve kayış hariç 54 gram ağırlıkta. Büyük yapılı saatlerden hoşlananlar için ideal bir tercih olacaktır, ki burada titanyum kayış detayının biraz daha ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

1.43 inç değerde ekran, bir akıllı saat için iyi diyebileceğimiz büyüklükte ve tabii ki dokunmatik özellikte. Çerçevenin sağ yan tarafına baktığımızda ise, 2 tane fiziksel tuş görüyoruz.

Huawei Watch GT3 Pro, hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarla uyumlu çalışıyor. Yine de, güncel bir Huawei telefon ile kapsamlı ve güncel deneyimler yaşayabilirsiniz. Burada bahsetmemiz gereken birkaç yazılımsal detay da var ve oldukça önemliler.

Sağlık uygulaması yardımıyla, günlük egzersiz faaliyetlerinizin, kaç adım attığınızın, yaktığınız kalorinin ve diğer başlıkların detaylarını görebilirsiniz. Uyku takibinden iyi bir egzersiz süreci için önerilere, egzersiz yaptığınız lokasyon detaylarına kadar pek çok detayı da yine bu uygulama üzerinden inceleyebilirsiniz.

1.43 inç değerde Amoled ekrana sahip

Huawei Watch GT3 Pro, 1.43 inç değerde Amoled ekrana sahip. 466x466 çözünürlük sunan ekran, hem iç hem de dış mekân kullanımlarında iyi bir görüntüleme kalitesine sahip.

Parlaklık düzeyi de yeterli seviyede, ama pil kullanımını göz önünde bulundurursak parlaklık düzeyini %60-70 seviyelerinde tutmanızı öneririz. Tabii isterseniz Always on Display özelliğini de aktifleştirebilir ve istediğiniz an saat, tarih, mesaj bildirimleri gibi detayları da görebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ekran, ufak dokunuşlara dahi hızlı cevaplar veriyor ve yumuşak kullanım sunuyor. Çoğu kez nemli parmaklarla da kullanabiliyorsunuz.

Egzersiz modları

Öyle ya, bir akıllı saat tercihi yaparken göz önünde bulundurulan başlıklardan bir tanesi de egzersiz modları. Ne güzel ki Huawei burada bize 100'den fazla farklı seçenek sunuyor. Bunlardan 15 tanesi profesyonel seviyede.

Bir şirkette çalışıyorsanız ya da okul hayatınızı devam ettiriyorsanız, günlük olarak belli yürüyüş periyotlarınız vardır, değil mi? Ne kadar yürüdünüz, kaç km mesafe kat ettiniz, ne kadar kalori yaktınız, bu gibi detayları saatiniz sizin için sıralıyor. Ayrıca, yürüyüş de dahil pek çok egzersizi otomatik algılama özelliği mevcut.

Tabii yüzme, bisiklet, tırmanma, koşma ve kayak dahil aklınıza gelebilecek pek çok egzersiz de yine ürünümüzde mevcut.

Pil performansı

Saat, beraberinde gelen kablosuz şarj beşiği yardımıyla, yaklaşık 1 buçuk saatte tamamen şarj oluyor. Cihaz, tek şarj ile normal kullanımda 2 haftaya erişen deneyimleri mümkün kılıyor. Yoğun kullanımda ise, tek şarj ile 1 haftayı görebilmek mümkün.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yoğun kullanımdan kastımız: Her gün en az birkaç saat spor, kalp ritmi takibi, uyku takibi, telefonla bağlantılı olarak mesaj bildirimleri, arama yapma gibi özelliklerin kullanılması. Müzik kütüphanesinden günde yarım saat civarı müzik dinleme ve Always on Display özelliğinin de aktif olarak kullanılması.