Huawei’den dev yatırım!

Huawei’den dev yatırım!

Geçtiğimiz ay duyurulan yeni iPhone modelleri, 3D Touch olarak isimlendirilen bu teknolojiyi kullanarak büyük ilgi uyandırmıştı. Ancak Apple’ın yeni iPhone modelleri alanında tek değil.

Benzer teknoloji Huawei Mate S modelinde de bulunuyor. IFA 2015’te yeni iPhone modellerinden önce duyurulan bu modelde de “Force Touch” teknolojisi kullanılıyor. Fakat sorun, bu özelliğin yazılım tarafında başlıyor. Huawei bu sorunu çözmek için kesenin ağzını açtı.


iPhone için App Store’daki popüler uygulamaların çoğu 3D Touch uygulamasına yönelik olarak güncellendi ve ek özellikler sunmaya başladı. Fakat Android cephesinde böyle bir adım yok. Çünkü yüzlerce farklı Android’li telefon içerisinden sadece birinde bu teknoloji var. Dolayısıyla geliştiricilerin önceliği Force Touch teknolojisi değil.


Huawei, Force Touch teknolojisini desteklemek ve bu özelliği ön plana çıkarmak için 1 Milyar Dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. Force Touch teknolojisini kullanacak olan uygulamalara ayrılan bu para ile geliştiriciler teşvik edilecek. Bu sayede Force Touch’ı kullanan uygulama sayısının artırılması hedeflenecek. Tabii Samsung gibi büyük üreticilerin de bu teknolojiyi kullanmaya başlamasıyla, Android tarafında Force Touch için ciddi bir atak başlayabilir. Huawei’nin bu işi tek başına yürütmesi oldukça zor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS