Hyundai fabrikası virüs yüzünden kapatıldı

Hyundai fabrikası virüs yüzünden kapatıldı

Güney Koreli şirketler, konuyla ilgili tedbirlerini artırırken Hyundai, Güney Kore’nin Ulsan kentindeki üretim tesisini geçici bir süreliğine kapattı.

Şirketin Ulsan’daki fabrikasında çalışan bir işçi, dün Corona virüsü şüphesiyle gözlem altındaydı. Yapılan testler ile birlikte Corona virüsü kaptığı ortaya çıkan çalışan, fabrikanın kapanmasına sebep oldu. Diğer birçok şirket böyle bir sonuçla karşılaştığı için Hyundai pek sürpriz olmadı.


Kuruluşun yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, söz konusu çalışanın yer aldığı birimin dezenfektasyon çalışmalarının başlatıldığı ve Corona virüsü kapan kişiyle yakın temasta bulunan 5 kişinin daha karantinaya alındığı ifade edildi.


Geçen yılın son günlerinden itibaren tedirginlik yaratan virüsle baş etme yöntemleri henüz belli değil. Simsiyah kadar onaylanmış 83 bin 392 vakanın olduğu bilinen Corona virüsü, toplamda 2.858 kişinin canını aldı. Bu virüse karşı aşı çalışmaları henüz sona ermedi. Sizce Hyundai ile ilgili verilen bu karar, diğer şirketler için de tercih edilebilir mi? Yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS