IBM ve Slack önemli bir anlaşmaya vardı

IBM ve Slack önemli bir anlaşmaya vardı

Hedeflerini sürekli olarak yüksek tutmaya çalışan Slack böylece en büyük müşterisini kazanmış oldu.

IBM’de uygulama yapan Slack, birkaç yıl bunu sürdürdü. 6 yıllık sürecin sonucunda bütün IBM çalışanları Slack kullanmaya başladı. Şirketin artık IBM’in şirket içi haberleşmesinden sorumlu olması konusunda açıklama yapan Slack CEO’su Stewart Butterfield, Slack’in bundan sonra büyük şirketler için çalışacağını ifade etti. Yapılan tüm denemelerin ardından IBM’in Slack’i tercih etmesi, IBM’i Slack’in yanında çok ayrı bir yere koydu.


Slack sözcüsü IBM ile anlaşmaları konusunda açıklama yaptı ve IBM’in 300.000’den fazla kullanıcıya sahip olduğunu ifade etti. Her çalışana ulaşmak için Slack’in kendisini ölçeklendirdiğini de ekledi.


Şirket, 2019 yılında 165.000 IBM çalışanına hizmet verdiğini söylemişti. Şimdi ise bu sayı yaklaşık olarak 2 katına çıkmış durumda. IBM tarafından verilen Slack kararı, Microsoft’un Teams için bir televizyon reklamı yayınlamasından sonra verildi. Microsoft, Teams ile geçtiğimiz yıl Slack’i yendi. Teams 20 milyon kişi tarafından kullanılırken, Slack 12 milyon kişi tarafından tercih edilmişti. Slack tarafından IBM’in müşteri listesine böyle büyük bir sayıyla katılması dengeleri değiştirebilir.


IBM’ şirketinin Slack’i ücretli mi ücretsiz mi kullanacağı henüz net değil. Bu konuda her ne olursa olsun IBM’in kararının Slack-Microsoft mücadelesinde Slack’e büyük bir güç kattığı söylenebilir. Şirket tarafından alınan bu karar Slack’in hisselerinin %15 oranında değer kazanmasını sağladı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS