İlk Türk yapımı Switch oyunu Doughlings Arcade

İlk Türk yapımı Switch oyunu Doughlings Arcade

İlk Türk yapımı Switch oyunu Doughlings Arcade

Nintendo Switch‘in yanında PC, PlayStation 4 ve Xbox One‘a da gelecek olan oyunda tam 90 bölüm bulunuyor. Oynanabilir 6 karekter sayısı ile geniş bir karakter yelpazesi sunan oyun, uzun süredir göremediğimiz Breakout türünde olması ile dikkat çekiyor.

Nintendo Switch için ilk Türk yapımı oyunu Doughlings Arcade için geri sayım başladı. Eğlenceli grafikleri ve oynanışı ile dikkat çeken Doughlings Arcade’in detayları haberimizde.

Hero Concept, Nintendo’nun sükse yapan konsolu Nintendo Switch için Doughlings Arcade oyununu geliştirdiklerini açıkladı. Nintendo Switch için geliştirilen ilk Türk yapımı oyun olan Doughlings: Arcade, dış basından aldığı yüksek notlar ile şimdiden gündeme oturmayı başardı.

Karakter yükseltmelerinin bulunduğu oyunda dilerseniz kendi bölümünüzü de oluşturabiliyorsunuz. Oldukça keyifli görünen bu oyun şimdilik sadece Steam‘de yer alıyor. Ancak önümüzdeki günlerde Switch’te eShop‘taki yerini alacak.

Umarız bu oyun Türk oyun geliştiricileri için ilham kaynağı olur. Umarız yakında Türkiye pazarına giriş yapacak olan Nintendo Switch için daha fazla yerli yapım görürüz.