Son Dakika

İnsanların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor: Moverio BT-300

A A

22.02.2016 - 16:00 Son Güncelleme:

Epson, Dünya Mobil Kongresi kapsamında yeni mobil çözümlerini bizlere gösterdi. Bunlar arasında en öne çıkan ürün tabii ki Epson’un devrim niteliğindeki gözlüğü.

İnsanların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor: Moverio BT-300

Epson gerçekleştiği basın toplantısı ile Moverio BT-300 akıllı gözlüğünü bizlerin beğenisine sunmuş durumda. Bu yeni gözlük üzerinde Epson Si-OLED ekran teknolojisini kullanmış durumda. Bu yeni teknoloji içerisinde Slicon Organic Light Emitting Dioode kullanılmış durumda ve bu sayede daha net görüntüler kullanıcıya sunuluyor. Ayrıca gözül üzerinde kullanılan kameranın çözünürlüğü 5 megapiksele çıkarılmış durumda. Ayrıca Led kayıt indiktörü de yine kamer üzerinde bulunmakta. Bu kamera özellikle arttırılmış gerçeklik uygulamaları için iyi bir çözüm sunuyor diyebiliriz.

Ürünün batarya ömrü 6 saate çıkarılmış durumda. Ürünün üzerinde Intel Atom işlemci bulunuyor. Böylece cihazın performans konusunda da sıkıntı çekmediğini söyleyebiliriz. Cihaz Android 5.1 işletim sistemiyle birlikte gelmekte. Bunlara ek olarak ürünün konforlu kullanımı için silikon gözlük tutucu kullanılmış durumda. Böylece uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık en aza indirilmiş. Ürünün fiyatı henüz belli değil ve 2016 yılının Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor.

LG G5 hakkında bilmeniz gereken her şey!

Bu yeni gözlüğün özellikle sağlık alanında bir çığır açacağı tahmin ediliyor. Epson’un akıllı gözlükleri geçtiğimiz dönemde geliştirilen uygulamalarla beraber sağlık alanında göz veya damar alanlarında kullanıyordu. Yeni özelliklere sahip ve eski ürünlere göre daha üstün olan Moverio BT-300 sayesin kullanım alanının daha da genişleyeceği öngörülüyor.