Instagram Keşfet sekmesinde bazı değişikliklere gidiyor

Instagram Keşfet sekmesinde bazı değişikliklere gidiyor

Instagram Keşfet sekmesinde bazı değişikliklere gidiyor

Karşınıza çıkabilecek rahatsız içerikleri azaltmak için Instagram, Hassas İçerik Kontrolü seçeneğini kullanıma sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Amaç, Keşfet akışında ne kadar hassas içerik göreceğinizi seçmenize izin vermek ve Instagram’ı nasıl kullandığınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlamak. Uygulamanın Ayarlar’ına giderek, ardından Hesap ve Hassas İçerik Kontrolü’ne dokunarak filtreyi ayarlayabilirsiniz.

“Daha Fazlasını Sınırla”yı seçerek Keşfet akışındaki hassas gönderilerin sayısını azaltabilirsiniz. Ayrıca, varsayılan “Sınır” seçeneğinden “İzin Ver” seçeneğine değiştirerek filtreyi kapatabilirsiniz (ancak bu seçenek 18 yaşından küçük kullanıcılar için geçerli olmayacak). Ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Instagram’ın “hassas” olarak değerlendirdiği içerik türleri arasında şiddet tasvirleri de yer alıyor. Birisini şeffaf giysiler içinde gösteren fotoğraflar veya videolar gibi “müstehcen” gönderiler de hassas kabul ediliyor.

Platform, çıplaklık veya cinsel aktivite içeren gönderilere izin vermiyor. Hassas içerik filtreniz açıksa Instagram, düzenlemeye tabi bazı öğelerin Keşfet akışında görünmesini de

Bu ürünler arasında yetişkin ürünleri ve hizmetleri, tütün ve elektronik sigara ürünleri bulunuyor. Instagram, düzenlemeye tabi ürünlerin satışı veya ticaretiyle ilgili çoğu içeriği kaldırıyor.