Instagram yolun sonuna geldi

Windows Phone, mevcuttaki kullanıcılarını üzmeye devam ediyor. Şimdi de Instagram, Windows Phone uygulamasını kapatacağını açıkladı.1 / 5
Instagram yolun sonuna geldi
Steve Ballmer, firmanın mobil alandaki yatırımını Windows Mobile’dan yana kullanmasına neden olmuş ve bu Microsoft’a pahalıya patlamıştı.
2 / 5
Instagram yolun sonuna geldi
Windows Mobile platformunun resmi olarak fişinin çekilmesinin ardından, uygulama geliştiricileri de uygulamalarını bu platformdan çekme kararı almıştı.
3 / 5
Instagram yolun sonuna geldi
WhatsApp'ın ardından şimdi de Instagram, Windows Mobile platformundan çekileceğini açıkladı. 30 Nisan 2019 tarihinden itibaren Instagram uygulaması Windows Mobile/Phone platformlarında kullanılmayacak.
4 / 5
Instagram yolun sonuna geldi
Windows Mobile platformunun ölmesinde en büyük etken şüphesiz ki uygulama kıtlığı. Bir dönem bu platformun Android'i geçeceği ön gören editörler, o zaman uygulamaların bir platformun geleceği olabileceğini düşünememişti herhalde.
5 / 5
Instagram yolun sonuna geldi
Windows Mobile’ın pazar payı maalesef ki yüzde 0 olarak geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Yazılım devi Microsoft’un gelecek dönemde mobil platforma tekrardan göz kırpıp kırpmayacağı henüz bilinmiyor.

Mobil pazara bu kadar kötü bir giriş yapan Microsoft’un bir sonraki hamlesi muhtemelen Android olacaktır. Bakalım ilerleyen dönemde Android ile çalışan Microsoft imzalı telefon görecek miyiz?{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS