Instagram’da silinmiş gönder nasıl geri getirilir

Instagram’da silinmiş gönder nasıl geri getirilir

Instagram’da silinmiş gönder nasıl geri getirilir

Eğer Instagram’da bazı fotoğraflarınızı sildiyseniz ve sonradan da pişman olduysanız artık bu durumu düzeltmenin bir yolu var. Nasıl mı?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Instagram’da silinmiş gönderileri geri getirme. Şu aralar dünyadaki en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram kısa süre önce yeni bir özelliğe daha kavuştu. Silinmiş gönderileri kurtarma.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar sildikleri post yani gönderi ve hikayeleri geri getirebilecekler. Peki Facebook’un Instagram’a böyle bir özellik getirmedeki amacı ne? Onu da hemen açıklayalım. Malum son dönemde Instagram hesaplarına pek çok hack saldırısı düzenleniyor. Bu saldırılar sonucunda kullanıcıların Instagram gönderileri tamamen siliniyor.

Facebook bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için böyle bir özelliği devreye sokmuş. Yani hesabınız hacklenip, tüm gönderiler silinmiş olsa dahi, hesabınızı geri aldığınızda silinen gönderileri yerine geri getirebileceksiniz.

Tabi ki bu geri getirme işlemi için 30 günlük süre sınırı olduğunu unutmamanız gerekiyor. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştireceksiniz? Aslına bakılırsa gayet basit.

Ayarlar kısmına girdikten sonra Hesap sekmesine tıklamanız gerekiyor. Sonra burada karşınıza Son Silinmiş şeklinde bir sekme gelecek. Bu sekmeye tıkladığınızda 30 gün içerisinde silmiş olduğunuz tüm gönderilerinizi görüntüleyebileceksiniz.

Geri getirmek istediğiniz görüntüleri seçerek Geri Yükle demeniz yeterli olacaktır. Tabi ki burada 30 gün kuralını tekrardan hatırlatmak istiyoruz. Eğer gönderinizi sileli 30 günden fazla olduysa bunları geri getirmenizin bir yolu ne yazık ki yok.