Bodrum, Çin'de tanıtılacak

Bodrum, Çin'de tanıtılacak

Bodrum, Çin'de tanıtılacak

Çin'deki bir internet sitesinde düzenlenen yarışmayı kazanan 10 çift ile Bodrum'a gelecek kameramanların çektiği görüntüler aynı internet sitesinde yayınlanacak.Çin'deki bir internet sitesinde düzenlenen yarışmayı kazanan 10 çift ile Bodrum'a gelecek kameramanların çektiği
görüntülerin aynı internet sitesinde yayınlanacağı bildirildi.

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl Türkiye'de Çin yılı olduğunu, gelecek yılın ise Çin'de Türk yılı olacağını hatırlattı. Bu sayede iki ülke arasında sosyal, kültürel, turizm ve tanıtma anlamında organizasyon gerçekleştirildiğini ifade eden Özer, "İki ülkenin dış politikası ve turizm politikasıyla bütünleşen bir proje bu. Bu çerçevede bu yıl Türkiye'de çok ciddi etkinlikler var. Bu etkinliklerden ikisini Muğla ve Bodrum'da yaptık. Biz de önümüzdeki yıl Çin'de yapılacak etkinliklere katılmak istiyoruz" dedi.

Geçen yıllarda Çin'de düzenlenen fuarlara katıldıklarını ancak ülke tanıtımı için fuarların dışında farklı programlar ve etkinliklerin de
kullanılması gerektiğini söyleyen Özer, Çin'den gelen ajansların ve magazin dergilerinin Bodrum'da çekimler yaptığını ve bu çekimleri yayımladıklarını kaydetti.

Çin'deki bir internet sitesinde düzenlenen yarışmayı kazanan 10 çift ile Bodrum'a gelecek kameramanların çektiği görüntüler aynı internet sitesinde yayınlanarak Bodrum ve Türkiye'nin tanıtılacağını belirten Özer, "Bodrum'daki turizmciler, oda ve dernekler bu etkinliğe katkıda bulunacaklarını taahhüt ettiler" diye konuştu.

Çin'deki tanıtım şirketinin yetkilisi Laya Suo ise internet sitesinden yayınlanan yarışmanın her bölümünün yaklaşık 1 milyon kişi tarafından takip edildiğini söyledi.

Yarışma sayesinde Bodrum'un tanıtılacağını, Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısının artacağını kaydeden Suo, şöyle konuştu:
"Bu yarışma aşk konulu bir diziyle başladı. Bu diziyi izleyenler kendi aşk hayatlarını kamerayla çektikten sonra internet sayfasına yüklüyor. Bu görüntüleri internet üzerinden izleyenler oy veriyor. En çok oyu alan 10 çift, Bodrum'da tatil ya da balayı yapacak. Bu çiftlerle Bodrum'a gelecek kameramanlar çiftlerin gezdiği yerleri görüntüleyecek ve bu görüntüleri aynı internet sitesinde yayınlayacak. Böylece Bodrum'un turistik ve tarihi yerleri ile doğal güzellikleri Çin'de tanıtılmış olacak."