DE-CIX İstanbul Zirvesi 2020, Yeni Dünya Düzeni: Birbirine bağlı olmak temasıyla yayına hazırlanıyor!

DE-CIX İstanbul Zirvesi 2020, Yeni Dünya Düzeni: Birbirine bağlı olmak temasıyla yayına hazırlanıyor!

Bu sene 5’incisi gerçekleşecek DE-CIX İstanbul Zirvesi 2020, her zaman olduğu gibi 2020 yılında da sektörün önde gelen oyuncularının katılımı ile tüm internet ekosistemini bir araya getiriyor. COVID-19 salgını nedeniyle bu sene online olarak gerçekleşecek zirve, Cem Seymen moderatörlüğünde CNN Türk stüdyolarından yapılacak çekimle 19 Kasım tarihinde gün boyu, cnnturk.com manşet alanından izlenebilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

COVID-19 sürecinde ayakta tutan güç: İnternet

2015 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren ve Türkiye’nin tek resmi İnternet Değişim Noktası olan DE-CIX, DE-CIX İstanbul Zirvesi’ni her sene bağlantı dünyasının önde gelen konu ve konuklarıyla Kafkaslar, Balkanlar ve Orta Doğu için bağlantı üssü olarak gördüğü İstanbul’da gerçekleştiriyor. 2020 yılında COVID-19 nedeniyle online olarak gerçekleşecek zirve, korona virüs sonrası dünyanın içinde bulunduğu yepyeni dönemi bağlantı perspektifi ile konu alıyor. Yeni Dünya Düzeni: Birbirine Bağlı Olmak başlığı altında gerçekleşecek zirve, pandemiyle birlikte iş süreçlerinden aile hatta komşu ilişkilerine kadar her şeyin internete bağlı olduğu ve dünyanın internetle ayakta kaldığı yeni dünya düzenini masaya yatırıyor. Yeni dünya düzeninin yarattığı birbirine bağlı olma gerekliliğini merkeze alan zirve, konuşmacılarla birlikte birbirine bağlı olmanın ve genel olarak tüm bağlantı ekosisteminin geleceğini detaylarıyla ele alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Konuşmacılardan panellere zengin içerik

Türk Telekom International ve Microsoft sponsorluğunda gerçekleşecek DE-CIX İstanbul Zirvesi 2020, DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen ile Cem Seymen’in kısa bir açılış sohbeti eşliğinde başlayacak ve DE-CIX International CEO’su Ivo A. Ivanov’un online olarak katılacağı hoş geldiniz konuşmasıyla devam edecek. Bülent Şen’in İnternet ekosisteminde DE-CIX’in rolünü anlatacağı ve şirketin globalde 25’inci, Türkiye’de 5’inci kuruluş yıl dönümü olduğunun altını çizeceği konuşmasından sonra  Ivo A. Ivanov tekrar ekranlarda olacak. Ivo A. Ivanov’un DE-CIX’in Nesnelerin İnterneti dünyasında kurumları da içine alan yepyeni bağlantı platformu Global Birbirine Bağlantı Federasyonu’nu anlatacağı konuşmasından sonra CNN Türk stüdyolarından yayınlanacak panel ile zirve devam edecek. DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü, Bülent Şen, Türk Telekom International Batı Satış Direktörü Ali Nezih Sözmen ve Microsoft Azure & Hibrit Bulut Platformları Direktörü, Cüneyt Batmaz’ın katılacağı panelin konusu ise “Operatörlerden Bulut Hizmetlerine, Yeni Dünya Düzeninde Bağlantı Ekosistemi.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Ömer Fatih Sayan da zirvede

İnternet Ekosistemi Yeni Dünya Düzeni'ne Nasıl Uyum Sağladı? başlıklı video panel ise Turkcell Uluslararası ve Toptansatış Yönetimi Direktörü Emre Erdem, Vodafone Türkiye Toptan Satış Kıdemli Müdürü Serdar Birlik ve Dominos Pizza Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga ve Bilişim Gazetecisi Musa Savaş’ın katılımlarıyla gerçekleşecek.  COVID-19 sonrası bağlantı alanında aldıkları önlem ve gelecek vizyonlarını aktaracakları video panelin ardından, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Ömer Fatih Sayan'ın zirve özelindeki açıklamaları ekranlarda olacak.

Cem Seymen ve DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen’in kapanış sohbeti ile son bulacak yayında ayrıca internetin ve DE-CIX’in 25 yıllık yolculuğundan bağlantı dünyasının geleceğine kadar pek çok video ve DE-CIX iş ortaklarının görüşlerinin de yer alacağı DE-CIX İstanbul Zirvesi, CNN Türk işbirliğinde 5’inci kez bağlantı ekosistemini bir araya getirecek. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyanın lider İnternet Değişim Noktası DE-CIX’te rekor saniyede 10 Terabit

1995 yılında Frankfurt’ta bir postane binasında kurulan ve kuruluşunun 25’inci yılı olan 2020 yılına geldiğimizde dünya genelinde 13 ülke, 25 lokasyonda faaliyet gösteren DE-CIX, veri merkezi ve operatör bağımsız bir İnternet Değişim Noktası. Dünyadaki en büyük İnternet Değişim Noktası olarak, Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Yakın Doğu, Asya ve Kuzey Amerika pazarındaki önde gelen uluslararası oyuncular da dahil olmak üzere, 100’den fazla ülkeden 2000’in üzerinde operatör, İnternet Servis Sağlayıcısı (ISPs) ve içerik sağlayıcısına hizmetlerini ulaştırıyor. DE-CIX’ platformunda bulunan müşterilerin bağlı kapasiteleri  dünya genelinde 60 Terabit’in üzerinde. Sadece Frankfurt’ta en yoğun trafikte saniyede gerçekleşen veri trafiği ise 10 Terabit’in üzerinde. Saniyede 10 Terabit, HD kalite 2,2 milyon videonun aynı anda iletimine eşit.


Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlandır.