Tumblr tarih verdi!

Tumblr tarih verdi!

App Store’dan kaldırılan Tumblr geri adım attı. Sırf App Store’da yeniden yer alabilmek için sosyal medya devi yetişkin içerikli +18 tüm video, fotoğraf ve GIF’leri platformundan sileceğini açıkladı.

Yahoo’nun bünyesine oldukça yüklü bir fiyata katılan Tumblr, bu satın alma işleminden sonra kafada soru işaretlerin oluşmasına neden olmuştu. Sosyal medya platformunun kullanıcıları +18 yani yetişkin içerikli fotoğraf ve videoların silineceğinden korkmuş ancak firma böyle bir şeyin olmayacağının garantisini vermişti.

Ancak sosyal medya devi için işler geçtiğimiz hafta yolunda gitmedi. Apple, iOS’in uygulama mağazası olan App Store‘dan uygulamayı bir anda kaldırmıştı. Uygulamanın kaldırılış sebebi olarak ise bu yetişkin içeriklerin olması bahane edilmişti. Sosyal medya devi her ne kadar bu karara dirense de, bugün geri adım atmak zorunda kaldı.

Google Play, Türkiye için en iyi 20 uygulamasını açıkladı

Tumblr 17 Aralık 2018 tarihinde platformundan tüm yetişkin içerikli fotoğraf, video ve GIF‘leri kaldıracağını resmen açıkladı. Bu açıklamanın ardından Twitter’da tepki çığı gibi büyüdü. Kullanıcılar hesaplarını kapatmaya kadar giderek tepkilerini gösterdi. Firmanın artık geri adım atmayacağı kesin.

Ancak bu karar onlara yüzde 30 gibi ciddi bir kullanıcı kaybına neden olabilir. Çünkü bu platform yetişkin içerikler sansürlenmediği için kullanıcılar tarafından tercih ediliyordu. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?

Tumblr konuyla ilgili olarak; ‘17 Aralık 2018 itibariyle bir yeni politikayı yürürlüğe sokacağız. Artık izin verilmeyen içeriği paylaşmış olan kullanıcılarımız bizden bir uyarı iletisi alacaklar. Bu şekilde isterlerese gözden geçirme talep edebilecek ya da bu içeriği bu topluluk dışında topluluğumuz dışında tutabilme şansları olacak. Bütün bu değişim tabii ki bir gecede olamaz. Bu karmaşık süreç biraz zaman alacaktır.’ açıklamasında bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS