hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  WhatsApp ekran paylaşımını getiriyor

  WhatsApp ekran paylaşımını getiriyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  WhatsApp en yeni güncellemesi, Zoom ve Microsoft Teams gibi iş merkezli görüntülü görüşme platformları gibi bir özellik alacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  WABetaInfo’nun bildirdiğine göre, mesajlaşma uygulaması WhatsApp, görüntülü aramanın diğer ucundaki kişiyle ekranınızın içeriğini kaydedecek ve görüntüleyecek bir ekran paylaşım özelliğini kullanıma sunma sürecinde.

  Üzerinde ok bulunan bir telefon simgesi, özelliği temsil edecek ve WhatsApp çağrılarının altında görünen kamera değiştirme, videoyu sessize alma ve devre dışı bırakma gibi uzun süredir devam eden araçların yanında bulunacak.

  Yeni düğmesine tıkladığınızda, “WhatsApp ile yayınlamaya başlamak isteyip istemediğinizi soran bir istem görüntülenecek.” Şirketin gösterdiğiniz tüm şifrelere, fotoğraflara veya ödeme bilgilerine erişebileceğine dair bir sorumluluk reddi beyanı da burada sunulacak. Bunda bir sakınca yoksa, geriye kalan tek şey “Şimdi başla”ya tıklamak olacak. Arama sırasında istediğiniz zaman ekranınızı paylaşmayı durdurabilirsiniz.

  Ekran paylaşımı şu anda yalnızca belirli Android beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulacak. Ancak eski Android modellerinde, daha büyük grup aramalarında veya platformun en son sürümünü indirmemiş kişilerde çalışmayabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir iPhone veya iPad’iniz varsa ve kendinizi WhatsApp’a yakın hissetmiyorsanız, Apple benzer bir ekran paylaşım özelliğini Ocak ayında FaceTime aramalarına dahil etti. Mesajlaşma uygulaması çok fazla özellik daha ekleyecek diyebiliriz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow