iOS 10, 9'u geçti

iOS 10, 9'u geçti
iOS 8'deki performans sorunları büyük oranda giderilmiş görünüyor. Pil konusunda ise düşük pil modu geldi. Böylece 1 saatlik ekstra bir pil ömrü vadediyor. Çok önemli gibi görünmese de piliniz azaldığında hayat kurtarabilen bu işlev, Ayarlar > Pil altında bulunuyor.

Üzerinden sadece iki hafta geçmesine rağmen oldukça yüksek bir ilgi gören İOS 10, gelen son bilgilere göre İOS 9’u geçmeyi başardı.

Apple ilk olarak  iPhone 7 ve iPhone Plus tanıtım etkinliğinde ortaya çıkardığı İOS 10 ile ilgili kullanım istatistikleri açıklandı. İlk indirmeye sunulduğu günden beri oldukça ilgi gören işletim sistemi İOS 9 istatistiklerine üstün gelmeyi başardı.Gelen bilgilere göre İOS 10 yaklaşık olarak  yüzde 51.98 oranında cihazlarda yer alırken,  ios 9 ise  yüzde 44.49 civarında kalarak yarışta yeni sürümün gerisinde kaldı.Başarıdaki diğer bir önemli etken ise Siri artık geliştiricilerinde hizmetinde olması ile İOS 10 daha çok kişiye ulaşmayı başarmış olmasıydı.


Google bilim fuarı’nda iki Türk daha ödül aldı


İOS 10, iPhone 5 veya daha üst seviye bir iPhone ürünü, tüm iPad Pro ve iPad Air ürünleri, iPad mini 2 ve daha yeni modellerin yanısıra ayrıca 6. nesil iPod touch ile de kullanılabilir durumda bulunuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS