iOS 11 ortaya çıktı

  1. Teknoloji
iOS 11 ortaya çıktı
iOS 11 ortaya çıktı

Apple 13 Eylül’de düzenlenecek olan özel etkinlikte yeni iPhone modelleri ve yeni işletim sistemi iOS 11’i tanıtacak. Peki iOS 11 ne gibi yeniliklere sahip olacak? Apple’ın yeni işletim sisteminin tanıtılmasına saatler kala önemli bir sızıntı gerçekleşti. iOS 11’in Gold Master sürümü (final versiyonu da denilebilir) sızdırıldı. Sızdırılan bu sürüm, yeni işletim sistemi hakkında da önemli bilgiler içeriyor.

13 Eylül’de yeni iPhone modeli ile eş zamanlı olarak tanıtılacak olan iOS 11 ne gibi yeniliklerle gelecek? İşte sızdırılan son sürümden elde edilen bilgiler.

Sızdırılan iOS 11 sürümünden elde edilen verilere göre yeni işletim sistemi bir avuç yeni duvar kağıdı ile gelecek. Aslında bu çok büyük bir yenilik sayılmaz fakat Apple’ın duvar kağıtları konusunda ne kadar tutucu davrandığını da hepimiz biliyoruz.

Bunun yanı sıra yeni işletim sistemindeki en önemli özellik Face ID olacak. Face ID destekli telefonunuzla (muhtemelen yalnızca iPhone X destekleyecek) Apple Pay ödemeleri yapabilir ya da parmak izi okuyucusu ile yaptığını tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

iOS 11’le gelecek olan yeniliklerden bir diğeri ise True Tone. Geçtiğimiz yıl iPad Pro ile tanıtılan Ture Tone, bu sene çıkacak olan iPhone modellerinde de yer alacağa benziyor.

Ayrıca yeni iPhone modellerinde 1080p 240fps yavaş çekim, 4K 24fps ve 4K 60fps gibi bazı yeni kayıt modlarının bulunacağını da belirtelim.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS