iOS 16 ile pil kapasitesi simgesi değişiyor

iOS 16 ile pil kapasitesi simgesi değişiyor

iOS 16 ile pil kapasitesi simgesi değişiyor

Dünya, geçen ayın başında iOS 16’nın yeniden sunulan pil yüzdesi göstergesine ilk kez baktığından beri, insanlar simge hakkında güçlü fikirler dile getirmeye başladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mevcut durumda iPhone’unuzun pil kapasitesi %20’nin altına düşene kadar simge sabit kalıyor ve yalnızca bir yüzde gösteriyor. Çoğu durumda ne kadar pilinizin kaldığını görmek için telefonunuza yakından bakmanız gerektiğinden bu durum göstergeyi olması gerekenden daha az kullanışlı hale getiren bir tasarım hatası gibi görünüyor.

Neyse ki Apple, simgenin geliştirilmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. Bugün erken saatlerde şirket, ikinci iOS 16.1 beta sürümünü yayınladı. Diğer şeylerin yanı sıra güncelleme, pil yüzdesi göstergesine bir ince ayar getiriyor.
Şimdi, yalnızca iPhone’unuzun pili %20’nin altına düştüğünde simgenin kırmızıya dönmesi yerine, pil gibi yavaş yavaş tükenecek. Bu küçük, ancak kullanılabilirliği artıran bir değişiklik.

Beta iki ayrıca kilit ekranına bir ince ayar da içeriyor. Telefonunuzu şarj etmek için prize taktığınızda, iOS 15’ten bir özelliği geri getiren zamanın üzerinde bir pil yüzdesi göstergesi kısa bir süre görünecek. iPhone 14 Pro’da, Dynamic Island’da da bir tane göründüğünü göreceksiniz. iOS 16’nın bir sonraki sürümünün henüz bir çıkış tarihi yok. Ayrıca, Apple’ın beta ikide bulunan bazı değişikliklerde daha fazla ince ayar yapabileceğini de not edeceğiz.