Son Dakika

iOS 9.2 Beta 4 sürümü çıktı!

A A

21.11.2015 - 11:00

iPhone, iPad ve iPod cihazların kalbi olan iOS işletim sistemi geliştirilmeye devam ediliyor. En son geçtiğimiz ay iOS 9.1 ile birlikte güncellenen işletim sistemi, beta tarafında hızlı bir şekilde güncelleme alıyor. Son olarak dün, iOS 9.2 Beta 4 sürümü yayınlandı. Bu sürüm ile daha önce olmayan bazı özellikler geldi.

iOS 9.2 Beta 4 sürümü çıktı!

iOS 9.2 Beta sürümüyle birlikte gelen özellikler arasında en dikkat çeken detay Arapça Siri oldu. Yani Siri artık Arapça da konuşabilecek. Diğer detay ise Safari isimli internet tarayıcısının tarayıcı uzantılarını yani eklentilerini desteklemesi. iOS’nin beta sürümlerini almak için Apple’ın geliştirici programına kaydolmanız veya cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması gerekiyor. Yani sadece özel bir kitleye bu güncellemeler dağıtılıyor. Eğer cihazınızda mevcut bir beta sürümü yoksa, iOS 9.2 Beta 4’ü yükleyemiyorsunuz.

Beta 4 sürümünün çıkmasıyla birlikte stabil ve herkese açık iOS 9.2’nin dağıtılmasına bir adım daha yaklaşıldığını söyleyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz yenilikler haricinde tabii ki genel sistem iyileştirmeleri de yapılmış durumda. Güncellemenin 1.5 GB boyutunda olması bunun en büyük göstergesi. Stabil iOS 9.2 sürümünün Aralık ayı içerisinde çıkması bekleniyor.