iOS 9.3 Beta 3 sürümü yayınlandı

iOS 9.3 Beta 3 sürümü yayınlandı

iOS 9.3 Beta 3 sürümü yayınlandı

iOS 9.3 sürümü ile ilgili heyecan verici gelişmelere bir yenisi daha eklendi. iOS 9.3 Beta 3 sürümü ile birlikte “Night Shift” özelliğine dair detaylar daha çok belirginleşti ve Wi-Fi arama özelliği görüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple’ın geliştirici programına dahil olan kullanıcılar, henüz geliştirilmekte olan iOS sürümlerini herkesten önce deneme şansı elde ediyor. Hataları ve sorunlarıyla beta sürümleri, yayınlanacak olan kararlı sürüme ışık tutuyor. iOS 9.3 Beta 2’den sonra şimdi iOS 9.3 Beta 3 karşımızda.

iOS 9.3 güncellemesi önümüzdeki haftalarda dünya genelindeki desteklenen cihazlar için dağıtıma çıkacak. Bu yeni sürümle yeni 3D Touch kısayolları, Notlar uygulamasına 3D Touch ile giriş, “Night Shift” (Gece Vardiyası) özelliği gibi detaylar bekleniyor. Ancak yeni bir özellik ilk defa bu sürümde görüldü.

Görülen yeni özellik Verizon operatörü tarafından desteklenecek olan Wi-Fi arama özelliği. Büyük ABD GSM operatörlerinin neredeyse hepsi Wi-Fi arama özelliğini zaten destekliyordu. Bu özelliğin iOS tarafına gelmesi ise sevindirici olacak. T-Mobile, Sprint, AT&T gibi devlerden sonra Verizon tarafında da aynı gelişme görüldü. Wi-Fi arama giderek yaygınlaşacak yeni nesil arama teknolojisi olarak görülüyor. Merakla beklenen Night Shift özelliği ise Denetim Merkezi menüsünde tekrar görüldü.