iOS 9.3 Beta 7 geliştiriciler için çıktı!

iOS 9.3 Beta 7 geliştiriciler için çıktı!

Apple, kararlı sürümleri yayınlamadan önce geliştiricilere yönelik olarak beta versiyonlar hazırlamaya devam ediyor. Uzun zamandır geliştirilen iOS 9.3, Beta 7 sürümü geliştiricilere dağıtıldı. Güncellemeyle gelen yenilikler haberimizde.

iOS 9.3 versiyonu henüz hazır değil. Bu güncellemeyle birlikte beklenen en önemli yenilik “Night Shift” isimli bir özellik. Ayrıca Notlar uygulamasına Touch ID aracılığı ile giriş yapılacağı bilgisi de paylaşıldı. Güncellemenin hazırlık süreci kapsamında 7. Beta sürümü de yayınlandı.iOS 9.3 Beta 7 versiyonu yaklaşık 66 MB’lık boyutuyla kullanıcılara ulaştırıldı. Genel hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri haricinde ufak bir yenilik daha dikkat çekti. iOS işletim sistemli cihazlardaki CarPlay özelliği bu güncelleme ise 3D Touch desteğine kavuştu. Ayarlar içerisinde uygulamanın 3D Touch özelliklerine erişmek mümkün oluyor. Çok sayıda detay olduğunu da belirtelim.


Örneğin ülkemizde kullanılmayacak olan Verizon operatörünün Wi-Fi üzerinde görüşme desteği de bu güncellemeyle birlikte gelen yenilikler arasında. Apple’ın kendi Sağlık uygulamasındaki Aktivite bölümünde artık bazı öneriler de sunulacak. News tarafında da bazı detaylar dikkat çekiyor.


iOS 9.3 sürümünün önümüzdeki hafta 21 Mart tarihinde düzenlenecek etkinlikle birlikte lanse edilmesi planlanıyor. Şimdilik detaylar bu kadar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS