iOS 9.3 size ne zaman gelecek?

iOS 9.3 size ne zaman gelecek?

iOS 9.3 yenilikleri belli oldu. iOS 9.3 beta 1 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte güncellemeyle birlikte hangi özelliklerin geleceği kesinleşti.

Apple’ın en güncel mobil işletim sistemi şu an iOS 9.2 olarak cihazlar kullanılıyor. Sırada beklenen güncelleme iOS 9.3 versiyonu. Bu versiyon henüz genel dağıtımda yayınlanmadı ancak Apple’da geliştirici kaydı olan kullanıcılar bu güncellemeyi aldı.


iOS 9.3 yenilikleri neler?


iOS 9.3 beta 1 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte iOS 9.3 yenilikleri belli oldu. Bu özelliklere başka yenilikler de eklenmesi mümkün. Şimdilik iOS 9.3 kararlı sürümün tüm kullanıcılara ne zaman dağıtılacağı bilinmiyor ancak bazı özellikleri sizlerle paylaşabiliriz.


Öncelikle ilk dikkat çeken çeken detay “Night Shift” özelliği. Apple bu özelliği “Gece Vardiyası” olarak dilimize çevrilebilir. Bu özellik telefonunuzun bulunduğu konumu dikkate alırken hava karanlıksa ekrandaki metinleri okumanız ikin renk paletini değiştiriyor. Normalde arka plan beyaz, yazılar koyu renk oluyordu. Bu özellik ile artık arka plan koyu renk, yazılar ise açık renk olacak. Buna ek olarak artık ekran parlaklığını ayarladığımız menünün hemen altında ekranın renk sıcaklığını da ayarlamak mümkün olacak.


iOS 9.3 geldi... Bakın neler değişti?


Bir diğer önemli özellik “Notlar” uygulamasının güvenlik altına alınması. Artık Notlar uygulamasına girerken şifre belirlenmesini ayarlayabileceksiniz. Bu sayede kişisel, özel bilgileriniz güvenlik altında olacak. Notlar uygulamasına girişte Touch ID yani parmak izi okuma teknolojisi de kullanılabilecek.


Bu iki özelliğin dışında Apple Watch uygulamasında artık birden fazla Apple Watch uygulamasını eşleştirmek, News yani Haberler uygulamasında çeşitli özelleştirme seçenekleri gibi detaylar da mevcut.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS