iOS için en iyi swipe klavyeler

iOS için en iyi swipe klavyeler

Mobil cihaz klavyeleri son dönemlerde ek özellikler sunmaya başladı. Ancak bu özelliklerin en önemlisi “swipe” olarak adlandırılan yazma özelliği. Swipe, eski tuşlu telefonlardaki T9 sözlüğün daha gelişmiş bir versiyonu. Yenilenmiş hali diyebiliriz. Klavye parmak kaydırma hareketiyle yazılmasına olanak tanıyor.

Swipe klavye özelliği harfler arasında bir bağ varmış gibi kaydırmak suretiyle kullanılıyor. Türkçe destekli klavyeler Türkçe'nin en sık kullanılan kelimelerini kaydırma hareketinize göre oluşturuyor. Eğer yazmak istediğiniz kelime oluşturulamıyorsa alternatifler sunuluyor ve seçmeniz isteniyor. Bu ilk senaryoydu. İkinci senaryo ise klavye uygulamasının zamanla sizi tanıması. En sık kullandığınız kelimeleri kaydırma şeklinize göre kaydeden uygulamalar, bir süre sonra yazma hızınızı ikiye katlıyor. Swipe klavye özelliği sunan en iyi iOS klavyelerini sizler için derledik.


Zenginler için en popüler 5 telefon

1. Swipe klavye : GoKeyboard
Go ailesi Android işletim sisteminin önemli arayüz uygulamalarında bir tanesiydi. iOS'a klavye desteği gelmesiyle birlikte AppStore'da da yerini aldı. GoKeyboard uygulaması oldukça sade görünümlü bir swipe klavye uygulaması. Ayrıca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için 3D Touch desteği de sunuyor.
2. Swipe klavye : SwiftKey
SwiftKey, swipe klavye uygulamaları arasında bu özelliğin öncülerinden sayılabilir. Oldukça popüler olan uygulama Android işletim sisteminden sonra şimdi iOS platformuna geldi. Kaydırma hareketinde bu klavye oldukça başarılı.


 


Dropbox Windows 10 tablet'e geldi3. Swipe klavye : TouchPal
Android için Google Play Store'da milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen uygulama şimdi iOS platformunda karşımıza çıktı. Çok sayıda özelleştirme seçeneği sunan uygulama, iOS için en iyi klavye uygulaması olma iddiasını taşıyor. Sadece kaydırarak yazma değil ayn zamanda tuşların üzerinden aşağı ve yukarı kaydırdığınızda da ek karakter kullanılmasına olanak tanıyor.
4. Swipe klavye : Swype (Ücretli)
Swipe isimli uygulama ABD'de en popüler ücretli klavye uygulaması. "Swype varken neden tuşlayasınız?" sloganıyla AppStore'da 2.69 TL'ye satılan uygulamanın tema seçenekleri de sunuyor. Böylece klavyenin rengini değiştirip, özelleştirebiliyorsunuz.


 

5. Swipe klavye : Nintype (Ücretli)
Nintype bir klavye için olabilecek en yüksek fiyatlardan birine sahip. Uygulama 12.99 TL'ye AppStore'da satılıyor. Swipe klavye özelliğinin yanı sıra içerisinde hesap makinesi de bulunuyor. Klavyenin esnek grafikleri yazmaya farklı bir deneyim kazandırıyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS