iOS’a 360 derece video desteği!

iOS’a 360 derece video desteği!

iOS cihazlarda 360 derece videolar görüntülenebiliyor. Android cephesinde sanal gerçeklik gözlükleriyle çalışan bu özellik, iOS tarafında iPhone ve iPad üzerinden de izlenebiliyor.

360 derece videolar, özel kameralar ile çekiliyor. Eğer böyle bir kameranız varsa siz de 360 derece videolarınızı Facebook’ta yayınlayabilirsiniz. Facebook’un bu konuda BuzzFeed, FOX, GoPro gibi partnerleri şimdiden hazır. YouTube’a kıyasla biraz daha geç kalan Facebook, henüz bu videoların sayısının artması için erken olduğunun farkında. Ancak zamanla yaygınlaşacaktır.


Yenilenen HTC Desire 626 incelemesi


Bu yeni video özelliği için ilk paylaşımlardan birini Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yaptı. Eğer bir iOS cihazınız varsa Mark Zuckerberg’in profilinden bu videoya ulaşabilirsiniz. Sanal gerçeklik gözlüğünüz olması gerek yok. 360 derece videolar içerisinde parmaklarınızla yönlendirme yaparak gezinebiliyorsunuz. Yani aslında kadrajı siz belirliyorsunuz. Benzer bir uygulama YouTube’da da kullanılmıştı. Herkesin bu içeriklere ulaşmasını kolaylaştırmak adına, parmaklarla yönlendirme yapabilmek önemli bir avantaj. Tabii bu özellikten faydalanmak için en güncel Facebook sürümüne sahip olmanız gerek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS