iPad Air 3'e 4K ekran çözünürlüğü!

iPad Air 3'e 4K ekran çözünürlüğü!

Yeni iPhone modelleri, Apple TV ve iPad mini 4 çıkmış olabilir. Ancak sırada artık iPad Air 3 var. Apple’ın beklenen tableti iPad Air 3 ile ilgili ekran konusunda önemli iddialar var.

Apple tarafında 4K ve hatta 5K ekran artık yabancı olduğumuz yenilikler değil. Geçtiğimiz yıl duyurulan 5K ekranlı iMac’ten sonra 4K çözünürlük sunan iPad Pro modeli, yeni çözünürlüğü gördüğümüz öncü cihazlardı. Şimdi sıra iPad Air serisine geldi.


Önümüzdeki aylarda duyurulması planlanan iPad Air 3, 2016 yılına damgasını vuracak tabletlerden biri olacak. Çünkü iPad Air 3 4K ekran ile gelebilir. 4K çözünürlüğün giderek yaygınlaştığı günümüzde bu çözünürlük artık mobil cihazlara da geliyor. Son iddialara göre iPad Air 3 modeli de bu yüksek çözünürlükten nasibini alacak. 9.7 inç ekran boyutuyla geleceği kesin olan iPad Air 3 4:3 oranında bir ekrana sahip. Dolayısıyla cihazda birden fazla 4K standardı kullanılabilir.


UHD-1 standardına göre iPad Air 3 modeli 3840 x 2880 piksel çözünürlükle duyurulabilir. İkinci ihtimal ise DCI standardı. DCI standardı 4096 x 3072 piksel anlamına geliyor. Hangisiyle geleceği henüz bilinmese de artık yeni iPad Air modelinde 4K çözünürlüğe kesin gözüyle bakılıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS