iPad Pro’da şarj sorunu

iPad Pro’da şarj sorunu

12.9 inç ekran boyutuyla tablet bilgisayar pazarındaki tüm dikkatleri üzerine çeken iPad Pro, geçtiğimiz hafta satışa çıktı. Ülkemizde 2999 TL ile 4099 TL arasında bir fiyat ile satışa çıkan üründe bir sorun olduğu iddia ediliyor. İddianın kaynağı Reddit platformu ve Apple’ın resmi internet sitesindeki destek forumu.

Kullanıcılardan bazıları iPad Pro’nun şarj olurken tepkisiz kaldığını söylüyor. Yani cihaz şarj olurken kitleniyor ve herhangi bir işlem yapılamıyor. Bu oldukça önemli bir sorun. Cihazda 10.000 mAh’den fazla kapasiteye sahip bir pil kullanılıyor. Dolayısıyla şarj süresi uzun ve bu sürede cihazın kullanılamaması can sıkıcı. Sorunu çözmek için “hard reset” yönteminin işe yaradığı söyleniyor. Ancak bu durumda da birden fazla hard reset işlemi yapılması gerektiği belirtilmiş. Bir diğer problem ise cihazın kapatılıp açıldığında şarjı %100 göstermesi. Pil daha düşük seviyede olsa bile pil seviyesinin göstergesi %100’de takılı kalabiliyor. İddialar bu yönde.


Çift SIM kartlı telefonlar


Söz konusu iddialara Apple’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal kaynaklı mı olduğu da belirsiz. Eğer yazılımsal bir sorunsa ufak bir iOS güncellemesiyle sorun giderilebilir. Ancak ortada donanımsal bir sorun varsa, iPad Pro için büyük bir skandal olabilir ve önümüzdeki günlerde sıkça gündeme gelecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS