iPhone 11 almak isteyenleri sevindiren haber!

Apple şirketi döviz kaynaklı fiyat yükselmeleri için indirim yapacağını daha önceden duyurmuştu. Şimdi ilk adımlar atıldı.Apple tarafından gerçekleştirilen lansmanda; iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max gibi akıllı telefon modelleri tanıtıldı. Yeni iPhone modellerinde en çok dikkat çeken konulardan birisi de fiyatlardı.
Yurt dışında iPhone 11 akıllı telefonu 699 dolar üzerinden fiyatlandırılırken Türkiye’de KDV ve gümrük vergisi ile fiyatı kat kat arttı.
Dünya genelinde yükselen döviz fiyatları ile birlikte ciddi bir fiyat yükselmesi kendisini göstermeye başladı. Apple şirketi döviz kaynaklı fiyat yükselmeleri için indirim yapacağını daha önceden duyurmuş olmasına rağmen bu konuda herhangi bir adım atmadı.
Yapılan kampanyayla birlikte; iPhone 8 ile iPhone 11’i takas etmek isterseniz 399 dolar, iPhone X ile iPhone 11 Pro’yu takas etmek isterseniz 599 dolar dolar ödeyeceksiniz. Böylece her bir iPhone modeli için neredeyse ortalama olarak 300 dolar gibi bir indirim gerçekleştirilmiş olacak.
Apple şu an için kampanya ile ilgili herhangi bir detay sunmazken, yakın bir zaman içerisinde açıklama yapacağı düşünülüyor. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde birçok ülkede bu kampanyayı aktif olarak başlatacak.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS