iPhone 11 sonrası Apple hisse senetleri arttı

iPhone 11 sonrası Apple hisse senetleri arttı

Bundan kısa bir süre önce Apple çok zor günler geçiriyordu. Hem akıllı telefon üretimindeki düşüşler hem de uygulamalarda karşılaştığı bazı sorunlar onu zor durumda bırakıyordu. Ancak iPhone 11 ile birlikte; Apple Watch 5, iPad 7 ürünleri de tanıtılınca şirket kısa sürede kendisini toparlama sürecine girdi.

19 Temmuz 2019 itibarıyla ele alınan son çeyrek verilerine göre şirketin toplamda 4 milyar 519 milyon 180 bin adet hissesi şu an satışta. Bu hisseler 221,83 dolar üzerinden satışa sunuluyor ve bu satışlar sonrasında yaklaşık olarak 1 trilyon dolar şirket değerinin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.


iPhone 11 ve diğer ürünler tanıtılmadan önce şirketin hisse senetleri 214 dolar üzerinden işlem görüyordu. Bu sayede kuruluş her bir hissesi için yaklaşık olarak 7 dolar civarında bir artış yaşadı. Apple şu an için Microsoft ile yarışabilecek düzeyde.


İçeriklerimizde de yer verdiğimiz iPhone 7 lansmanı ile ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS