Son Dakika

iPhone 12 geri mi çağrılacak?

A A

26.11.2021 - 10:21 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Apple tarafından geliştirilen ve oldukça beğenilen iPhone 12 cihazları büyük bir sorunla baş etmeye çalışıyor. Apple yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone 12 ve 12 Pro modellerinde bazı kronik sorunlar var. Bu sorunlar nedeniyle cihazların fabrikaya geri çağrılma ihtimalleri bile var.

iPhone 12 geri mi çağrılacak?

Ağustos ayında bazı iPhone 12 ve 12 Pro modellerinin ses kartları ile ilgili bazı sorunlar olduğu söylenmişti. Bu problem Orta Doğu bölgesindeki cihazlarda ortaya çıktı. Şu anda devam eden sorun nedeniyle ses kartının doğru çalışmama gibi bir arızası var.

Apple tarafından geliştirilen ve büyük bir reklam politikası ile satışa sunulan bu cihazlar hayal kırıklığı yaratmaya başladı. Bu hayal kırıklığının en önemli nedeni ses ile ilgili yaşanan sorunlardan kaynaklı. Ayrıca bu problemin sadece sizin cihazınızda olduğunu sanmayın. Birçok cihazda benzer bir problem görülüyor.

Apple markasının sitesinde bir destek bölümü yer alıyor. Eğer telefonun ses kartı ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız mutlaka bu destek bölümünden şirket ile iletişime geçebilirsiniz. Sorunlu tüm cihazların geri toplatılabileceğini de unutmayın. iPhone 12 cihazları için kısa bir süre içerisinde net bir karar verilecek.

İşin bir de mali boyutu var. Birçok kişi ses kartı tamiri ve değişimlerinin ne kadara mal olacağını merak ediyor. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre yaklaşık olarak 1 milyon civarında cihazda bu problemin görüldüğü ifade edildi. Tüm cihazların ses kartı tamir ve değişimleri ücretsiz yapılacak.