Son Dakika

iPhone 12 ile ne zaman tanışacağız?

A A

27.02.2020 - 10:03 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Apple’ın mühendisleri her yıl, yeni iPhone üretmek için ABD’deki çalışmalarının ardından Çin’i ziyaret ediyordu. Fakat bu yıl, devam eden Corona virüsü salgını çalışmanın yapılmasını neredeyse tamamen engelledi.

iPhone 12 ile ne zaman tanışacağız?

Şirketin eski bir çalışanı, Apple mühendisleri ile Foxconn mühendislerinin Çin’deki fabrikada çalışamadığını itiraf etti.

Çin’deki fabrikada Corona virüsü nedeniyle çalışmanın yapılamaması, hazırlık sürecine büyük bir darbe vurdu. Şirketin üretime yönelik cihaz geliştirme sürecini bilenler, çalışmaların genellikle Çin’deki Ay Yeni Yılı’ndan sonra, şubat ayında başladığını ifade ediyor.

Muhtemelen Şubat ayına kadar Foxconn, az sayıda cihaz üretecek ve üretim sürecini tekrar değerlendirecek. Kuruluşun yeni iPhone üretme sürecine hakim olanlar; Apple ve Foxconn mühendislerinin mart ve nisan aylarında montaj hatlarını kurmak ve deneme çalışmaları yapmak için işlemleri başlatacaklarını söylediler.

Yeni iPhone sürecini takip eden teknik çalışanlar, yeni iPhone yapımı için zaman olduğunu söyledi. Yeni iPhone üretilebilmesi için her iki kuruluşun da mühendislerinin bir araya gelmesi gerekiyor. Ancak seyahat engelleri bu konuda büyük bir sorun oluşturuyor.