İphone 12'nin tasarımı ile ilgili yeni bilgiler sızdı

iPhone 11 ve 11 Pro modelleri ile büyük beğeni toplayan Apple’ın, önümüzdeki yıl kamera teknolojilerine daha az ağırlık verip, telefonun tasarımında değişikliklere gitmesi bekleniyordu.iPhone X’dan beri aynı tasarımı benimseyen firma, gelen bilgilere göre; özüne geri dönecek.

iPhone 12 modeline ait olduğu söylenen maket, telefonun tasarımı hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Apple, 2020 yılında büyük ihtimalle oval hatlardan vazgeçip, iPhone 4’teki gibi keskin bir tasarım anlayışını benimseyecek. Daha düz bir yapıda olacak olan yeni model, firma tarihinde ilk defa bir değişikliğe imza atacak.

Bildiğiniz gibi iPhone 2G modelinden bu zamana kadarki tüm modellerde sessize alma tuşu yatay bir şekilde çalışıyordu. Apple bu alanda bir değişiklik yapacak ve sessize alma tuşunu dikine yani aşağı/yukarı şekilde konumlandıracak.

Bu değişiklik ile daha rahat bir deneyim sunacak olan Apple’ın, yine çentik kullanacağı sızdırılan makette görünüyor.

Ancak 2020 yılında Apple’ın artık çentik olayından kurtulacağını düşünüyoruz. Çinli rakipleri bile çentiği neredeyse yok etme seviyesine geldiğini düşünürsek, Apple yine çentik kullanırsa kendi fişini çekmiş olur.

Gücünü piyasanın en iyi ve en hızlı işlemcisi olacak olan Apple A14’ten alacak olan bu modelde 4 GB RAM yer alacak.

Yine üçlü kamera kurulumu ile gelecek olan bu modeller, ekran teknolojisi konusunda XDR gibi büyük bir sıçrama yaşamayacak gibi görünüyor.

Yine OLED ekran ile gelecek olan yeni modeller, bakalım yeni hangi özellikler ile gelecek?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS