iPhone 13 şık bir isimle anılmak isteniyor

iPhone 13 şık bir isimle anılmak isteniyor

iPhone 13 şık bir isimle anılmak isteniyor

Herkesin büyük bir merakla beklediği ve birçok yenilik getirmesi planlanan iPhone 13 hakkında bazı iddialar ortaya atıldı. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hem Avrupa’da hem de ABD’de iPhone 13 hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Gelen sızıntılara göre Apple farklı bir politika uygulayacak. Hatırlayacağınız üzere Apple’ın yeni cihazının iPhone 13 olacağı kesin bir dille aktarılmıştı. Buna göre şirket, 2021 yılında bu cihazı kullanıcılarla buluşturacaktı.

Ortaya çıkan detaylar aslında bunun doğru olmadığını gösterdi. Lansman tarihi pek değişmese bile isim konusunda bazı değişiklik haberleri gelmeye devam ediyor.

Hem Avrupa hem de İskandinav toplumlarında “13” rakamı genellikle sevilmez. Bu rakamın uğursuz olduğu ve topluma büyük zararlar verebileceği söylenir. Bu tuhaf inanca ne yazık ki tahmin edilemeyecek kadar çok kişi inanıyor. Apple ise işte tam da bu nedenle cihazın isminde bazı değişiklikler yapmak istiyor.

2021 model iPhone cihazları gelen son detaylara göre iPhone 13 olarak anılmayacak. Bunun yerine alternatif isimler düşünülüyor. Mesela iPhone 21 bunlardan bir tanesi. Ya da iPhone 2021 bile cihazla ilgili önerilen isimler arasında.

Apple şirketi, iPhone 11’e kadar genellikle “s” ifadeli modelleri kullandı. Özellikle iPhone 12 ile birlikte böyle bir ismin kullanılmaması büyük dikkat çekmişti. Şimdi ise bunun iPhone 13’ü iPhone 12s olarak piyasa sunmak için yapıldığı ifade edildi.