iPhone 15 Pro Max yerine iPhone 15 Ultra gelecek

iPhone 15 Pro Max yerine iPhone 15 Ultra gelecek

iPhone 15 Pro Max yerine iPhone 15 Ultra gelecek

Bu değişikliğin, Apple’ın 2020’de iPhone 12’yi piyasaya sürmesinden bu yana iPhone’un en önemli yeniden tasarımına denk geleceği bildiriliyor. Gurman, iPhone 15’in diğer “daha büyük değişikliklerin” yanı sıra USB-C’ye sahip olmasını bekliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple’ın akıllı telefon hattı, yıllar içinde birkaç markalaşma ince ayarı gördü. iPhone’un ilk günlerinde, şirket her iki yılda bir önemli bir güncelleme yayınladığında, yinelemeli modeller bir “S” işareti taşıyordu. 2019’dan beri ve hattın ana akım ve premium varyantları içerecek şekilde çeşitlendirilmesinden bu yana şirket, en gelişmiş telefonlarını pazarlamak için “Pro” ve “Pro Max” tanımlarını kullandı. Üstelik bu yılın başlarında, Apple’ın 2017’den beri kullanmadığı Plus markasının geri dönüşü görüldü. Pro Max’i Ultra lehine bırakmak, Apple Watch serisi artık bir Ultra model içerdiğinden çok mantıklı olacaktır.

iPhone 15 söylenti değirmeni şimdiden birkaç ilginç tahmin üretti. Gurman daha önce Apple’ın Avrupa Birliği’nden önce USB-C iPhone’ları test ettiğini ve 2024’ten sonra yapılan tüm yeni akıllı telefonların bağlantı noktasına sahip olmasını gerektiren bir yasayı uygulamaya koyduğunu bildirmişti. Daha yakın zamanlarda, ekran analisti Ross Young, iPhone 15 serisinin tamamının iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada ekran kesimine sahip olacağını söyledi.

Daha yakın bir geleceğe bakan Gurman, bugün Apple’ın bu sonbaharda başka bir etkinlik düzenlemeyebileceğini de yazdı. Şirketin yeni Mac mini, MacBook Pro ve iPad Pro modellerini yıl sonundan önce duyurmayı planladığını söyledi. Bununla birlikte, bunlar öncelikle mevcut cihazlara yönelik yinelemeli güncellemeler olacağından, Gurman, Apple’ın bu ürünlerin varlığını bir dizi basın bülteni aracılığıyla dünyayla paylaşmasının “daha muhtemel” olduğunu öne sürüyor.