iPhone 6s’te 4K video çekmek özelliği olacak

iPhone 6s’te 4K video çekmek özelliği olacak

Apple, 9 Eylül tarihinde yeni iPhone modellerini duyuracak. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus olarak adlandırılacak olan bu yeni iki modelde bir özellik daha gündeme geldi. İddiaya göre yeni iPhone’larda 4K video çekme özelliği yer alacak.

8 MP’den 12 MP’e yükseltilen çözünürlükle beraber Apple’ın 4K video desteği sunacağı söyleniyor. Teoride mümkün görünen bu iddia, pratikte pek mümkün görünmüyor. Sebebi ise oldukça basit.


iPhone, 16, 64 ve 128 GB depolama alanı seçenekleri ile satışa çıkıyor. En çok satış yapan iPhone modeli 16 GB kapasiteli versiyon oluyor. Peki 16 GB kapasiteli bir telefonda 4K video çekmek pek kullanışlı görünmüyor. Zaten 16 GB’ın bir kısmını Apple alıyor ve kullanıcıya 11-12 GB’lık bir alan bırakıyor. Bunun üzerine insanların kullandığı uygulamalar, çektiği fotoğraflar eklenince 4K video için son derece ufak bir alan kalıyor. Saniyede 20 MB ile 50 MB arasında yer kaplayan 4K videolar, 16 GB kapasiteli iPhone’larda pek mümkün durmuyor.


Yeni iPhone modellerinin 9 Eylül tarihinde lanse edilip, 11 Eylül tarihinde ön siparişe açılması bekleniyor. Yeni iPhone’lar 18 ve 25 Eylül tarihlerinde raflardaki yerini alacak. 4K video kaydı özelliğinin gelip gelmeyeceğini o zaman göreceğiz. Bize soracak olursanız, 4K video çekmek için en azından 32 GB depolama alanı gerekir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS