iPhone 7 çift kamera iddiaları

iPhone 7 çift kamera iddiaları

Akıllı telefonlarda çift kamera kullanımı bu yıl oldukça popüler olacak gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde MWC 2016’da duyurulan LG G5 modelindeki çift kamera, iPhone 7 hakkındaki bu iddiaları tekrar gün yüzüne çıkardı.

Geçtiğimiz haftalarda Apple’a ait olduğu öne sürülen bir patent şablonu dikkat çekmişti. Bu şablonda iPhone 7’nin çift kamera kullanacağına dair ufak bir ipucu bulunuyordu. Apple’a yakın kaynaklardan MacRumors, bu patent şablonu gerçeğe dönüşürse neler olacağını anlattı.


iPhone 7 çift kameraya sahip olursa, patent şablonundan yola çıkarak bunu yakınlaştırma yani “zoom” odaklı kullanacağı düşünülüyor. Bu sayede aynı karede dijital yerine optik yakınlaştırma yapmak mümkün olacak. Çift kamera teknolojisinin yardımı ile yakınlaştırma sırasında çözünürlük ile detay kaybı yaşanmayacak. Yani kameralardan biri normal, diğeri ise yakınlaştırma odaklı çalışacak.Çılgın trend: Denim hair modası 


Ancak iPhone 7 çift kamera kullanırsa tek avantajı bu olmayacak. Çünkü iki kamera demek, algılayıcıya daha fazla ışık almak demek. Dolayısıyla çözünürlük yani MP değeri artırılmasa bile düşük ışık koşullarında daha kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün olacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS