iPhone 7 kulaklık girişi nasıl olacak?

iPhone 7 kulaklık girişi nasıl olacak?

Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7’nin duyurulması için henüz oldukça uzun bir süre var. Ancak söylentiler bile gündemi değiştirmeye yetiyor. Geçtiğimiz aylardan bu yana bir söylenti şeklinde yayılan kulaklık portu değişikliği krize sebep oldu.

Piyasadaki akıllı telefonların tamamında standart 3.5 mm ve 3 pinli port kullanılıyor. Bu teknoloji yıllardır önemli bir değişiklik yaşamadı. Ancak Apple ezber bozmaya hazırlanıyor olabilir. İddialara göre Apple, gerek telefonu inceltmek gerekse cihaz içerisinde yer açmak adına kulaklık portunu 3.5 mm’den Lightning portuna çevirebilir. İddialar bu yönde ve henüz resmi bir açıklama yok. Ona rağmen kullanıcılar tepkilerini göstermeye başladı.


Eğer iddialar doğruysa iPhone 7 modelinde 3.5 mm ses portu olmayacak. Onun yerine kulaklık Lightning (şarj yuvası) portu ile telefona bağlanacak. Tabii bu, özel bir adaptör gerektirecek. Yani standart kulaklıklar iPhone ile kullanılamayacak.


Huawei Mate 8'in fiyatı ve Türkiye çıkış tarihi


Kullanıcılar şimdiden Apple’a tepkilerini göstermeye başladı bile. “Some of Us” isimli bir platform sadece 36 saat içerisinde 200.000’den fazla kullanıcı toplamayı başardı. Bu topluluğun ortak amacı Apple’ı bu fikirden vazgeçirmek. Şimdi merakla Apple’ın bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS