Son Dakika

iPhone 7’de 3 GB RAM olabilir

A A

23.11.2015 - 16:00 Son Güncelleme:

Teknik özellikler konusunda Android camiasını daima geriden takip eden Apple, özellikle 1 GB RAM konusunda çok ısrarcı davranmıştı. iPhone 6s modellerine kadar uzun bir süre 1 GB RAM kullanan firma, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta bu duruma son vermiş ve 2 GB RAM kullanmaya başlamıştı. iPad Air 2’de ise daha önceden 2 GB RAM kullanmıştı. iPad Pro’da ise 4 GB RAM bulunuyor.

iPhone 7’de 3 GB RAM olabilir

Eğer bir Android kullanıcısıysanız bu rakamlar size az gelebilir ancak Apple daha çok yazılım optimizasyonu üzerinde çalışarak kullanıcı deneyimini ön planda tutuyor. Diğer yandan artan RAM miktarı ciddi avantajlar getiriyor. Özellikle performans konusunda, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullananlar oldukça memnun.

Haftanın en iyi uygulamaları

Şimdi sırada iPhone 7 var. 3D Touch, 4K video çekimi, yüksek performans derken aslında iPhone 7’deki yenilikler merak ediliyor. Çünkü iPhone 6s teknik özellikler konusunda dolu dolu bir cihaz olmuştu. Dolayısıyla iPhone 7’de yapılabilecek şey sayısı azalıyor. Durum böyle olunca RAM ve işlem gücünü artırmaktan başka çare kalmıyor. İddianın asıl kaynağı bu.

Bir diğer ve bize göre oldukça uzak bir iddia ise iPhone 7’nin su geçirmezlik özelliğine sahip olacağı yönünde. iPhone 6s modellerinin içerisinde yerleştirilen çeşitli sıvı önleyici contalar iPhone 7’deki su geçirmezliğin ilk denemeleri olabilir. En iyi ihtimali düşünürsek, iPhone 7’de 3 GB RAM olacak ve suya dayanıklı olarak karşımıza çıkacak.