Son Dakika

iPhone 7, 6S'i geçti

A A

06.05.2016 - 13:00 Son Güncelleme:

Düzenlenen yeni bir araştırma iPhone 7’ye olan ilginin iPhone 6S’ten daha fazla olduğunu gösteriyor. Ancak yine de yeni iPhone’a ilgi eskisi kadar fazla görünmüyor.

iPhone 7, 6S'i geçti

Bildiğiniz gibi Apple yıllar sonra ilk kez telefon satışları konusunda sıkıntı yaşıyor. Şirketin bu yıl çıkardığı iPhone SE ve son amiral gemisi iPhone 6S beklenen etkiyi yaratmadı. Bu yüzden de şirketin geliri 2003’ten beri ilk kez düşüşe geçti. Apple’ın yaşadığı bu düşüşün sebebi olarak ise şirketin bir süredir yeterinece yenilik yapmaması gösterildi. Daha da kötüsü bu yıl çıkacak iPhone 7’nin de pek yenilikçi bir cihaz olmamasıydı.

Ancak görünen o ki tüm bu eleştirilere rağmen yeni iPhone insanların ilgisini çekmiş durumda. Yapılan yeni araştırmaya göre birçok kişi bu yıl çıkacak olan iPhone 7’yi satın alma konusunda oldukça istekli. Telefon hakkında şu ana kadar çıkan bilgiler pek olumlu olmasa da, iPhone 7’ye gösterilen ilginin iPhone 6S’e olan ilgiden daha büyük olduğu görülüyor.

Tim Cook'un sözünü ettiği telefon iPhone 8 mi?

Ancak yeni iPhone her ne kadar iPhone 6S’ten daha fazla ilgi uyandırmış olsa da, iPhone 6 çıkmadan oluşan beklenti ve ilgiye yakalaşamıyor bile.