iPhone 7'yle ilgili yeni iddia

iPhone 7'yle ilgili yeni iddia

Apple’ın sıradaki akıllı telefon iPhone 7 için yeni bir iddia karşımızda. Suya dayanıklılık, çift kamera, retina tarama, kablosuz kulaklık desteği gibi iddialardan sonra Apple ilk defa bir iPhone modelinde Intel ile birlikte anıldı.

NDTV’nin iddiasına göre Intel, LTE Cat. 10 modelinde %40 daha fazla performans sunuyor. Rakamlarla konuşacak olursak, iPhone 7 Intel’in desteği ile 450 Mbps download ve 100 Mbps upload hızlarına erişebilecek.


Bu rakamlar Samsung, LG ve HTC gibi dev Android üreticilerinin teoride elde ettikleri rakamlardan daha az olsa da gerçekçi rakamlar olduğu vurgulanıyor. Android cephesinde Qualcomm’un güncel yongalarıyla teoride 450 – 600 Mbps arasına çıkmak mümkün oluyor. Ancak Apple bazı konularda Android platformunun gerisinden geliyor. Bu konuda bir diğer eleştiri de teorideki rakamlara gündelik hayatta ulaşmanın son derece zor olduğu. Çünkü hücresel veri hızları laboratuvar ortamlarında test ediliyor ve sokakta bu rakamlara ulaşmak mümkün olmuyor.


Apple müşterilerine 400 milyon dolar ödeyecek


Benzer bir iddia geçtiğimiz yıl da gelmişti. Apple’ın Intel 7360 LTE modemini kullanacağı söylentileri basında kendine yer bulmuştu ancak bu iddialar gerçek olmadı. Apple bu yıl iPhone 7 modelinde Intel LTE modemi kullanabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS