iPhone 8 Ekranı 5.15 inç Olacak

iPhone 8 Ekranı 5.15 inç Olacak

iPhone 8 ekranı ile ilgili çıkan söylentilere bir yeni daha eklendi. Ünlü Apple analisti Ming Chi Kuo, yeni iPhone modelleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Henüz yeni iPhone modellerinin satışa sunulmasına uzun bir süre var. Fakat yine de iPhone 8 hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Apple ürünleri hakkında yaptığı isabetli tahminlerle tanınan Ming Chi Kuo bu sefer de iPhone 8 ekranı hakkında önemli bilgiler verdi.

Kuo, yeni nesilde Apple’ın 3 farklı iPhone modelini satışa sunacağını yeniledi. Bu modellerden birisinin OLED ekrana sahip olacağı konuşulan iPhone 8 olduğunu belirten Kuo, diğer modellerin ise iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olacağını iddia etti.

Ünlü analiste göre iPhone 8 ekranı, 2437×1125 piksel çözünürlüğünde ve 5.15 inç olacak. Hatırlanacağı üzere daha önce ortaya çıkan söylentilerde ekran boyutunun 5.1 ya da 5.2 inç olacağı belirtilmişti. Kuo’nun tahmini ise bu söylentilerin tam ortasında yer alıyor.

Ayrıca Kuo, yeni iPhone modellerine ilişkin bir de görsel paylaştı. Bu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

iphone 8 ekranı

Görselde de rahatlıkla fark edileceği üzere, diğer iki modelin aksine iPhone 8’de home tuşu bulunmuyor. Kuo bu bölümün yeni MacBook’larda karşımıza çıkan dokunmatik panele benzer bir teknoloji ile kullanıcılara sunulacağını düşünüyor. Ayrıca Apple’ın parmak izi okuyucusunu da bu bölüme yerleştirmesinin olası olduğunu belirtiyor.

Kuo’nun son tahmini ise iPhone 8 fiyatı üzerine. Ünlü analist, iPhone 8 modelinin diğer iPhone’lara nazaran yüzde 50 ile yüzde 60 arasında daha maliyetli olacağı görüşünde. Apple’ın bunu direk kullanıcıya yansıtacağını belirten Kuo, iPhone 8 fiyatının 1000 doları rahatlıkla geçebileceğini söylüyor.

Anlaşılan iPhone 8 özellikleri ile olduğu kadar fiyatıyla da diğer iPhone modellerinden apayrı bir noktada bulunacak. Eğer ülkemizdeki dolar kuru bu seviyelerde tutunmaya devam ederse, iPhone 8’in 5000 TL gibi bir fiyattan satışa sunulması çok da sürpriz olmayacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS