iPhone 8’in yeni çizimi ortaya çıktı!

iPhone 8’in yeni çizimi ortaya çıktı!

Şu sıralar söylentilere en çok konu olan telefon Apple iPhone 8 hakkında yeni bir çizim ortaya çıktı. Detaylar heyecan verici.

OLED ekran paneli, 10. Yıla özel bir iPhone serisi, kablosuz şarj özelliği derken çok sayıda iddia ile gündeme gelen Apple iPhone 8 hakkında heyecan verici bir gelişme yaşandı. Twitter üzerinden yayınlanan ve TechCrunch’ta haber olan bir görsel, yeni iddiaların ortaya çıkmasına sebep oldu.


Basına sızan yeni bir görsel, Apple iPhone 8’in taslak çizimini içeriyor. Bu çizimde cihazın tasarımına dair önemli ipuçları yer alıyor. İlgili görseli aşağıda bulabilirsiniz.


i8


Peki bu görsel ne anlama geliyor? Dikkatinizi çekmek istediğimiz ilk nokta, çizimin sağ üst köşesindeki kamera yuvaları. Burada yatay eksene değil, dikey eksende yer alan bir kamera boşluğu görüyoruz. Bu detay, arkada yer alacak iki kamera lensinin alt alta yerleştirileceği anlamına geliyor. Kamera oyuntusunun altında ise LED flaş için ayrılmış ufak alan görülüyor. Ancak hepsi bununla sınırlı değil.


Çizimde yer alan Apple logosunun altında bir başka boşluk dikkat çekiyor. Düzgün bir yuvarlak şeklindeki bu boşluğun yeni Touch ID sensörünün yerleştirileceği alan olduğunu tahmin ediliyor. Yani Apple, önümüzdeki dönemde duyuracağı iPhone modellerinde Touch ID sensörünü ana ekran tuşu yerine arka yüzeye taşıyacak gibi duruyor.


Apple’ın rakipleri ekran çerçevelerini incelterek cihazı büyütmeden ekrana ayrılan alanı genişletiyor. Anlaşılan Apple da yeni modellerinde böyle bir tasarım tercih edecek. Bunun önündeki en büyük engel ise ana ekran tuşu ve Touch ID parmak izi okuma sensörünün konumu.


Söz konusu taslak çizim hakkında siz neler düşünüyorsunuz? iPhone 8’in tasarımı bu şekilde olmalı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS