iPhone Fold çıkış tarihi yavaş yavaş belli oluyor

iPhone Fold çıkış tarihi yavaş yavaş belli oluyor

iPhone Fold çıkış tarihi yavaş yavaş belli oluyor

Apple dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olabilir ancak bu durum, onun her zaman sektörde öncü konumunda olduğunu göstermez. Bugüne kadar pek çok defa farklı örneklerini gördüğümüz bu durumun son yansıması ise katlanabilir akıllı telefonlarda oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tartışmasız bir şekilde Samsung’un hakimiyetinde olan katlanabilir akıllı telefon sektörü, Apple için hala pek bir anlam ifade etmiyor. Her ne kadar ara sıra Apple’ın katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığına yönelik bilgiler gelse de, bugüne kadar bu konuya ilişkin elle tutulur bir haber yapılmış değil.

Öte yandan Apple’a yakınlığıyla bilinen ve genelde verdiği bilgilerin doğru çıkmasıyla adını duyurmuş olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın katlanabilir akıllı telefon planlarına ilişkin çok önemli iddialar paylaştı.

Kuo tarafından Twitter üzerinden dile getirilen iddialara göre, Apple’ın katlanabilir akıllı telefonlar üzerine çalıştığı kesin. Dahası, şirketin öncelikli amacı dış yüzeyde bulunacak olan ekranın E-Ink yani renkli elektronik ekran olması. Elektronik mürekkep manasına gelen E-Ink teknolojisinin en önemli özelliği, maliyetinin ucuz olması. Tabi bunun yanında pil tasarrufu açısından biçilmiş kaftan olduğunu da unutmamak gerek.

Peki bu cihaz ne zaman çıkacak? Ünlü analiste göre, Apple katlanabilir akıllı telefonları en erken 2025 yılı içerisinde piyasaya sürecek. Bu yıldan daha önce satışa çıkması ise Kuo’ya göre pek mümkün değil.