iPhone operatör güncelleme işlemi nasıl yapılır?

iPhone operatör güncelleme işlemi nasıl yapılır?

iPhone operatör güncelleme işlemi nasıl yapılır?

Operatörlerinizin Wi-Fi üzerinden arama gibi yenilikçi özelliklerini iPhone’da kullanmak için güncelleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. iPhone operatör güncelleme işlemini bu adımları izleyerek el ile çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

iOS güncellemeleri sonrası çok nadir de olsa operatörlerin sunduğu servisler kullanım dışı kalabiliyor. Bunun için operatörler hızlı bir şekilde güncelleme yayınlasada, güncellemenin iPhone’a otomatik yüklenmesi zaman alabiliyor. Biz de bu haberimizde el ile iPhone operatör güncelleme işleminin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Operatörlerin Wi-Fi üzerinden arama yapma gibi yenilikçi hizmetlerini kullanabilmek için iPhone’da son operatör güncellemesinin yüklü olması gerekiyor. iPhone’unuzu en son iOS sürümüne güncelledikten sonra aşağıda paylaşacağımız adımları izleyerek, operatör sürümünü güncelleyebilirsiniz.

iPhone’da el ile operatör güncellemesini yüklemek için önce Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin oldu. Daha sonra; iPhone>Ayarlar>Genel>Hakkında bölümünde yer alan Operatör bölümüne 3-4 defa dokunarak son operatör güncellemesinin yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir alternatif yöntem de iPhone’un iTunes ile PC’ye bağlamak. iPhone’u PC’ye bağladıktan sonra iTunes uygulaması yeni operatör güncellemesini otomatik olarak denetliyor ve size güncellemeyi yüklemek için uyarı veriyor. Bu işlemleri yaparken Sim kartınızın takılı olması gerektiğini belirtelim.