iPhone SE 3’ün muhtemel çıkış tarihi bilgisi sızdırıldı

iPhone SE 3’ün muhtemel çıkış tarihi bilgisi sızdırıldı

iPhone SE 3’ün muhtemel çıkış tarihi bilgisi sızdırıldı

iPhone SE 3’ün çıkış tarihi belli oldu. Apple denilince akla her zaman için akıllı telefon dünyasının ya gerçekten en pahalı markası olan ya da geçmişte bıraktığı intiba ile akıllarda o şekilde kalan iPhone modelleri gelir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu durum aslında Apple’ın satış stratejisinin de en önemli parçası. Ancak, zaman içerisinde daha alt fiyat skalasındaki müşteri kitlesine de hitap etme ihtiyacı duyan Amerikalı teknoloji devi, çareyi SE serisinde bulmuştu.

İşte Apple’ın uygun fiyat stratejisinin bir sonucu olarak 2022 yılında da yeni bir SE modeli daha tanıtması bekleniyor ki bunun tahmin edilen ismi ise iPhone SE 3.

Bugüne kadar cihazın ne tasarımı ne özellikleri ne de çıkış tarihi hakkında ciddi bir bilgi paylaşıldığı ya da sızdırıldığı söylenemez. Bununla birlikte, Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar tutarlı tahminleriyle güvenilir bir duyumcu kimliği kazanan Boomberg editörü Mark Gurman, yeni iPhone SE modelinin 8 Mart veya buna yakın bir tarihte resmen tanıtılacağını iddia etti.

iPad Air 5, yeni bir mac ve birkaç yeni Apple cihazıyla birlikte tanıtılacağı iddia edilen iPhone SE 3’de ayrıca, 5G desteği ve A15 Bionic çipin bulunacağı da belirtildi. Tasarım olarak henüz net bir görsel ortaya çıkmamış olsa da, teknoloji dünyasındaki genel kanı bu cihazın iPhone XR ya da önceki nesil iPhone SE’lere benzeyeceği yönünde.