iPhone SE mi geliyor?

iPhone SE mi geliyor?

4 inç ekran boyutlu, daha düşük donanım seviyeli bir iPhone modeline artık kesin gözüyle bakılıyor. Şimdiye kadar iPhone 5SE ve iPhone 6C olarak adlandırılan model için yeni bir iddia var.

O iddia iPhone SE şeklinde. İsim hakkındaki beklentiler değişmiş olsa da cihazın geri kalanı önceki iddialardan farklı değil.


İşte iPhone SE ekran paneli!


Fransa merkezli NWE tarafından basına sızdırılan bazı fotoğraflar yeni iPhone modeline işaret ediyor. iPhone SE olarak adlandıracağı iddia edilen telefonun ekran paneli fotoğraflarda görülebiliyor. Fotoğraflarda netleşen bazı detaylar dikkat çekici.


iPhone 6’nın donanım seviyesinde beklenen yeni telefonda 4 inç büyüklüğünde bir ekran olacak. Ekranda 3D Touch teknolojisi desteklenmeyecek ancak Apple Pay için gereken NFC ve Touch ID parmak izi okuma teknolojileri yer alacak. 16 GB depolama alanıyla geleceği düşünülen modelin 400 ile 500 Dolar arasında fiyatlandırılacağı tahmin ediliyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde ekran panelinde konumlandırılan 3D Touch sensörleri bu panelde görülmüyor. Cihazın yapısı da plastik gövdeye sahip olacağına işaret ediyor.


iphone-se-ekran-paneli-3


Söz konusu yeni uygun fiyatlı iPhone ile ilgili henüz Apple tarafından yapılan resmi bir açıklama yok ancak iddialar artık hep aynı doğrultuda karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki haftalarda bu telefonun duyurulması artık an meselesi. Haberimizin içerisinde basına sızan görüntüleri bulabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS