iPhone SE Türkiye'de satışa çıktı

iPhone SE Türkiye'de satışa çıktı

Apple'ın yeni telefonu iPhone SE ülkemizde satışa çıktı. Yeni cihazın fiyatı, stok durumu ve gönderim süreleri Apple Türkiye sitesinden resmi olarak duyuruldu. Yurtdışında ise önsipariş rekoru kırıldı.

Apple'ın yeni telefonu iPhone SE'nin ülkemizde satışına başladı. Apple Türkiye Online Store üzerinden az önce siparişe açılan cihaz 1999 TL başlangıç fiyatıyla satın alınabilir durumda. 16 GB ve 64 GB olarak iki seçenek ile gelen cihazın yüksek depolama kapasiteli modelinin fiyatı ise 2399 TL. Ödemelerin havale ile yapılması durumda her iki modelde de yüzde 4'luk bir indirim söz konusu oluyor.

Cihazların teslim süreleri ise 7 - 10 gün olarak açıklanmış durumda. Bulunduğunuz bölgeye ürünün ne zaman teslim edileceğine dair net bilgiyi de Apple sayfasından öğrenebiliyorsunuz. Satın alma sayfasında şehir ve ilçe seçimi yaptıktan sonra teslim tarihi aralığı verdiğiniz bilgi doğrultusunda güncelleniyor. Yeni iPhone SE'nin Gümüş, Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın renk seçenklerinin tümü stokta bulunuyor.

Önsipariş rakamları gelmeye başladı

Apple iPhone SE isimli 4 inçlik yüksek performanslı akıllı telefon telefon bugün itibariyle ülkemizde önsiparişe sunulurken, geçtiğimiz günlerde ise yurt dışındaki ülkelerde ön sipariş sürecindeydi. Rakamlar yavaş yavaş gelmeye başladı.

Apple iPhone SE ön sipariş sayısı olarak Çin’de dikkat çekecek bir seviyeye ulaştı. Çin’deki tedarikçilerin iddiasına göre cihaz ilk günden 880 binden fazla ön sipariş toplamayı başardı. İkinci gün dolmadan ise bu rakam yaklaşık olarak iki katına yani 1.7 milyona erişti. 31 Mart tarihinde ön sipariş verenler ürünlerine kavuşacak.

An itibariyle Çin’deki ön sipariş sayısı 3.5 milyona erişti ve bu rakam hızla artmaya devam ediyor. 16 GB’lık versiyonu 399 Dolardan satışa çıkan telefon, 64 GB depolama alanına sahip olan versiyon ise 499 Dolar. Ülkemizdeki fiyatlar ise sırasıyla 1999 TL ve 2399 TL şeklinde.

Bu rakamlar bize Apple’ın amacına ulaştığını gösteriyor. Çünkü zaten uygun fiyatlı bir iPhone modeli duyurmaktaki asıl amaç Çin ve Hindistan gibi ülkelere girebilmekti. Apple ürünleri bu ülkelerde zaten satılıyordu ancak fiyat sebebiyle orta segmenti kendine çekemiyordu.

Ne kadar çok iPhone SE satılırsa başta Apple Pay olmak üzere diğer Apple servisleri de o kadar kullanılacak anlamına geliyor. Yani bu rakamlar Apple için katbekat başarı demek oluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS