iPhone SE'nin birinci olduğu tek şey!

iPhone SE'nin birinci olduğu tek şey!

Neredeyse iki yıl boyunca sürekli olarak gündeme geldikten sonra nihayet geçtiğimiz ay duyurulan uygun fiyatlı iPhone modeli beklentileri karşılayamıyor. Cihaz bir konuda birinci olacak gibi duruyor. Ancak bu birincilik olumlu yönde değil. iPhone SE, şimdiye kadar duyurulmuş en az ilgi gören iPhone modeli olacak.

Satışların kötü başladığına dair çeşitli söylentiler gündeme geliyordu. Ancak Localytics isimli analiz ve araştırma şirketi ilk rakamları paylaştı. Çoğu ürün için “açılış haftası” olarak anılan ve satışa çıkan ilk hafta olan dönem oldukça önemlidir. Ancak rakamlar iPhone SE’nin açılış haftasında adeta yerlerde süründüğünü gösteriyor.


iPhone SE modeli, iPhone almak isteyen kullanıcılar tarafından adeta engellenmiş gibi duruyor. Aşağıdaki tablo bunun en büyük göstergesi. Açılış haftasının ardından ortaya çıkan ilk rakamlara göre iPhone SE modeli, tüm iPhone’lar arasında sadece %0.1’lik bir etki yaratabilmiş. Bu rakamın ne kadar az kaldığını diğer iPhone modellerinin başarısından görebiliyoruz. Bu başarısızlığa şimdiye kadar en çok yaklaşan cihaz ise iPhone 4 olmuş.


Selfie çeken droneYurtdışında 399 Dolar, ülkemizde ise 1999 TL’lik fiyat etiketine sahip olan iPhone SE, 4 inç ekranında üst düzey bir performans ve iPhone 6s’ten daha fazla pil ömrü sunuyor. Cihazla ilgili rakamlar şimdilik “başarı” kavramının çok çok altında.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS