iPhone X, Macbook Pro ve iPad Pro’dan daha performanslı!

  1. Teknoloji
iPhone X, Macbook Pro ve iPad Pro’dan daha performanslı!
iPhone X, Macbook Pro ve iPad Pro’dan daha performanslı!

iPhone X nihayet dün büyük bir heyecanla tanıtıldı ve her şeyiyle karşımıza çıktı. Amiral gemisinde kullanılan yepyeni 6 çekirdekli Apple A11 Bionic işlemcisi en çok merak edilenler arasındaydı. Nihayet bugün gayri resmi yollarından Geekbench sonuçları açıklandı, ve ilk görüntüler şok edici!

Basına sızdırılan ekran görüntülerinde iPhone X’un (10) geekbench test sonucu ve 2 cihazla karşılaştırması bulunuyor. Bu cihazlardan birisi Galaxy S8, diğeri ise 13 inçlik Macbook Pro 2017. İnanması güç gelebilir ancak A11 Bionic’li iPhone X, her ikisini de solladı. Dahası, iPad Pro’nun da önüne geçti. Tek çekirdekte 4061 puan alan cihaz, Galaxy S8’i ikiye katladı ve az bir farkla Macbook Pro’yu geçti.

6 çekirdeğe geçişle birlikte bunun avantajından faydalanan Apple, çoklu çekirdekte 9959 puan alarak karşılaştığı iki cihazı da farkla yenmeyi başardı. 64 bit mimarisine sahip olan 10 nm’lik yeni işlemci, A10’a göre %70 daha fazla performans vaadi ile tanıtılmıştı. Ayrıca işlemcide kullanılan 2 çekirdeğin performans, diğer 4 çekirdeğin enerji verimliliği odaklı olduğunu da ekleyelim.

Elde edilen bu ilk bilgiler henüz doğrulanmadı ancak şayet doğruysa, çekirdek sayısının artışıyla Apple piyasayı kasıp kavuracak. Diğer telefonların da uzun süre X’u geçmek için çaba sarf edeceklerini öngörebiliriz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS