iPhone Xs kutu içeriği neden dikkat çekti?

iPhone Xs kutu içeriği neden dikkat çekti?

Apple dün akşam yeni iPhone modellerini duyurdu. Ancak etkinliğin sonunda paylaşılan iPhone Xs kutu içeriği fotoğrafı kullanıcıları kızdırdı. iPhone Xs almadan önce satın almanız gereken başka bir şey var!

Apple, dün akşam üç adet yeni iPhone modeli duyurdu. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr olarak adlandırılan modeller büyük ilgi gördü. Cihazların henüz  Türkiye fiyatları belli değil ancak kutu içeriği belli oldu. 750 dolar ile 1450 dolar arasında değişen fiyatlarla satılacak olan yeni iPhone modellerinin kutu içeriği sizi de kızdıracak.

Öncelikle kutudan çıkanlardan bahsedelim, sonrasında ise insanların neden tepki gösterdiğine değinelim.

  • Cihazın kendisi yani iPhone X
  • EarPods kulaklık
  • Şarj kablosu
  • Şarj adaptörü
  • Hızlı başlangıç kılavuzları

Kutu içeriği ilk bakışta oldukça standart görünüyor. Ancak eksik olan parça Lightning – 3,5 mm kulaklık jakı aptörü yani 3.5 mm standart girişe sahip kulaklık ve hoparlörleri cihaza bağlamamızı sağlayan parça. iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinden kutu içerisinden çıkan bu parça, yeni iPhone Xs ve iPhone Xr kutu içeriğinde yer almıyor.

Eğer elinizde standart bir kulaklık varsa, bu parçayı satın almak zorundasınız. Cihazın güncel fiyatı şu an itibariyle 79 TL ve Apple tarafından satılıyor. Endüstri standardı bir porta yer vermeyen Apple, bu parçayı satın almaları konusunda kullanıcılarını mecbur bırakıyor.

Umarız önümüzdeki yıl satışa çıkacak iPhone modellerinde şarj kablosu olur. Çünkü bu gidişle Apple telefondan başka bir şey vermeye niyetli değil gibi duruyor.

iPhone Xs kutu içeriği listesinden çıkarılan bu parça hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS